Aktivní senioři opět ve školních lavicích

21.12. 2016

Tak jako v předchozích 4 letech na Euroškole Česká Lípa k poslednímu listopadovému dni převzali „studenti“ Euro Akademie třetího věku z rukou svých lektorů osvědčení za absolvování šestnácti hodinového kurzu.

Letos organizované kurzy Dějiny kultury a umění pro pokročilé a Úprava digitální fotografie navštěvovalo celkem 18 účastníků. Občané s trvalým pobytem v České Lípě díky dotaci z rozpočtu města Česká Lípa získali slevu na kurzovném a obdrželi praktické dárky.

A jak hodnotí svoji účast v kurzech sami senioři z kurzu Úprava digitální fotografie:

„Ráda bych poděkovala za možnost zúčastnit se PC kurzu na Vaší škole. Jako seniorka mám už nějaké malé zkušenosti s PC, ale každý rok je pro mne zase novou výzvou. Nejsou to jen odborné znalosti, ale také sociální. Těším se, že si zase popovídám se známými lidmi z loňského roku, kteří mne informují o tom, co se sami zvládli a co by se popř. chtěli naučit nového. Samozřejmě, že se tam objeví i  noví zájemci, kteří přijdou se svými představami o kurzu, a já tím získávám další přátele, se kterými mohu, díky Vašemu PC kurzu, promlouvat přes počítač. Tím, že jsem zvládla rozmanité  formy prezentací, koláží, vánočních přání, v různých programech na PC, jsem pak schopna zajímavou formou pozvat své kamarády na sportovní, společenskou, či kulturní událost. A to je důvod, proč bych chtěla pokračovat na Vaší škole v dalším školení na PC., kde bych své statické prezentace obohatila ještě o hudební, či komentátorskou složku.“

Ivana Úlehlová

„Kurz naplnil moje očekávání. Chtěla jsem se naučit pracovat s programy na úpravu digitálních fotografií a na prezentaci rodinných fotografií, a to včetně připojení hudby. Absolvováním kurzu jsem si rozšířila své vědomosti.“
Drahomíra Traplová

„Velké poděkování všem, kteří uznávají, že i starší lidé mají zájem se vzdělávat a sledovat pokrok nejen doma u televize, ale i přes internet, nebo jako my jsme se zúčastnili kurzu na digitální úpravu fotografii. Bylo to náročné, ale zajímavé. Já osobně jsem moc ráda a všem moc a moc děkuji za trpělivost při našem pomalejším tempu.“

Zdeňka Tomášová
Z odpovědí uvedených v hodnotících anketách kurzistů Dějin kultury a umění pro pokročilé na otázku Co se Vám líbilo?:

„Získala jsem mnoho nových poznatků.“ Děkuji Růžena Mládková

„Na kurzu se mi líbilo všechno. Je to úžasné.“ Děkuji Milena Hyková

„Přístup a výuka našeho lektora – pana profesora Kuby.“

Aktivní senioři opět ve školních lavicích