AMAZING LESSONS WITH ERASMUS+

13.2. 2017

Minulý týden jsme v Euroškole opět přivítali dobrovolníky z největšího projektu Evropské Unie s názvem Erasmus+, kteří pod hlavičkou Farní charity už od listopadu 2016 působí v České Lípě. Tentokrát se jednalo o velmi intenzivní práci zaměřenou na kulturu a každodenní život v jejich rodných zemích. Pro naše studenty bylo opravdu velmi zajímavé dozvědět se ve zcela neformálním rozhovoru spoustu zajímavostí o Gruzii, Albánii, Arménii, Ukrajině, Španělsku a Itálii. Mladí lidé z těchto zemí měli pro studenty opravdu hezky připravené aktivity v malých skupinkách, včetně tzv. „energizerů“ – společenských her na úvod, které pomohly navodit uvolněnou a pohodovou atmosféru. Z postřehů studentů mám pocit, že takovéto zpestření hodin cizího jazyka přispěje k jejich jazykovému sebevědomí a rozšíření vědomostí o zemích, které neleží až tak daleko od českých hranic.

Studenti třídy H1:

„Hodně jsem se dozvěděla o zemích, které jsem moc neznala, a bylo fajn, že jsme se s nimi zapojili do různých her.“

„Přišlo mi zajímavé vidět jejich tradiční jídla a peníze.“

„Bylo to naučné a inspirativní!“

„Byla bych ráda, kdyby na projekt bylo ještě více času, protože to bylo opravdu zajímavé a zábavné.“

„Konečně jsem se nebála promluvit anglicky naplno.“

Studenti třídy P2B:

„Mám z dnešního projektu úžasný pocit, moc se mi to líbilo. Byla bych opravdu ráda, kdyby přišli znovu.“

„Bylo fajn poznat nové lidi a seznámit se se zeměmi, odkud pocházejí.“

„Nejlepší bylo, že s námi mluvili anglicky a nemohli nám to přeložit do češtiny. Líbily se mi i hry na úvod.“

„Místo her na úvod bych si s nimi raději delší dobu povídal. O čemkoli.“

„Hodně mě překvapilo, jak exoticky zní albánština nebo gruzínština.“

Již dnes plánujeme další návštěvy a přemýšlíme i o zcela neformálním setkání spojeném třeba s pobytem v přírodě.

Vojtěch Holub a třídy H1 a P2B