Hasík doletěl v Libereckém kraji až na střední školu

6.2. 2017

Jako první vlaštovky z Libereckého kraje se příslušníci z územního odboru Česká Lípa HZS LK pprap. Karel Hrubý a mjr. Mgr. Vladimír Kecek na konci roku 2016 v Tišnově zúčastnili rozšiřujícího výcviku pro instruktory programu „Hasík CZ – Vše cesty k bezpečí“ se zaměřením na střední školy.

Svou premiéru v preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva pro střední školy zahájili 26. ledna 2017 ve dvou 1. ročnících na Euroškole Česká Lípa, střední odborná škola s.r.o. Celkem 29 studentů mělo možnost s hasíkovskými instruktory diskutovat například o příčinách vzniku mimořádných událostí, o integrovaném záchranném systému, o základních postupech hašení požáru nebo o tématech z oblasti ochrany obyvatelstva. Instruktoři byli mile překvapeni zájmem studentů o tuto problematiku.

Hasík doletěl v Libereckém kraji až na střední školu

Foto: archiv HZS LK

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková

zdroj: http://www.hzslk.cz/331.5353-hasik-doletel-v-libereckem-kraji-az-na-stredni-skolu.html