Herzliche Grüße aus Bayern!

3.4. 2016

Po roce se na čtyřtýdenní odbornou stáž do bavorského Bad Griesbach vrátila dvojice studentek – Jíťa Ryšavá a Verča Žižkovská. Opět pracují jako servírky v Hotelu Fürstenhof ****S, který je součástí Hartl Resortu, největšího golfového a lázeňského střediska v Evropě.

Co jim stáž dává?

• profesní růst
  • zlepšení jazykových znalostí, s výjimkou „Bairisch = bavorština“, ale tomu nerozumí ani rodilí Němci,  slova jako gema = gehen wir, hama = haben wir, nima = nehmen wir,… je opravdu těžké rozklíčovat
  • schopnost pracovat v mezinárodním týmu
  • víru ve vlastní schopnosti
  • bezkonkurenční pistáciovou zmrzlinu 🙂

Potěšitelné je, že pro naše praktikantky mají spolupracovníci jen slova chvály, která vyslechl ředitel společnosti ESO Euroškola Mgr. Radim Jendřejas, který společně s vedením Euroškoly Česká Lípa a Strakonice dívky navštívil. Jíťa s Verčou jsou nejen velmi šikovné, ale také nesmírně půvabné. Prohlédněte si snímky ve fotogalerii, jak jim to v dirndlu sluší.

Oběma slečnám děkuji za vzornou reprezentaci školy!

Petra Kašparová