Praktická maturitní zkouška hoteláku se vydařila!

26.4. 2016

První část zkoušky z dospělosti je za námi! Ve středu 20. dubna 2016 jsme my, žáci oboru HOTELNICTVÍ, konečně mohli zúročit veškeré znalosti a dovednosti nabyté v průběhu čtyřletého studia. Tématem naší praktické maturitní zkoušky byl „ Světový den pro Fair Trade“.

A co to vlastně „ Fair Trade“ znamená?

Jedná se o projekt, který nabízí drobným výrobcům a pěstitelům z rozvojových zemí možnost uživit se za důstojných podmínek vlastní prací. Hnutí podporuje produkci zemědělských plodin s ohledem na životní prostředí a spravedlivé odměňování.

Přípravu jsme nesměli podcenit, jelikož na slavnostní banket bylo pozváno mnoho významných hostů: Bc. Marcela Ottová – ředitelka Kontaktního pracoviště Krajské pobočky Úřadu práce ČR v Liberci – Česká Lípa, Mgr. Radim Jendřejas – jednatel společnosti ESO Euroškola s.r.o., Mgr. Václav Špetlík – ředitel ZŠ Slovanka, Mgr. Jan Policer – ředitel ZŠ Jižní, Mgr. Tomáš Policer – zástupce ředitele ZŠ Slovanka, a proto jsme hosty a maturitní komisi chtěli „odzbrojit“ těmito lahůdkami:

• roastbeefem s křenovou espumou
  • kuřecím vývarem se zeleninkou julienne a raviolou plněnou játrovou fáší
  • flambovanou vepřovou panenkou s pepřovou omáčkou
  • krůtí roládou plněnou špenátem a sušenými rajčaty s gratinovanými bramborami a zeleným chřestem
  • domácí zmrzlinou z lesního ovoce

U stolů hostů jsme se pěkně zapotili při plnění praktických dovedností: flambování a dranžírování vepřové panenky, míchání salátu, překládání pokrmů, přípravy kávy, otvírání vína či míchání studených nápojů.

Naše velké poděkování patří Jaroslavu Michlovi (třída H1) za hezké písničky, kterými zpestřil maturitní program.

I přes naši velkou trému a obavy jsme vše společnými silami zvládli a všichni hosté odcházeli spokojeni a s úsměvem.

Praktická maturitní zkouška je za námi a my se připravujeme na písemné a ústní zkoušky. Tak nám prosím držte palce.

Za třídu H4
Jan Vojáček