Veletrh TOP GASTRO & HOTEL 2017

22.2. 2017

„Stejně jako další studenti naší školy v uplynulých letech jsme i my ve čtvrtek 16. února 2017 odjeli prohloubit své odborné zkušenosti a ochutnat z koktejlu novinek gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL 2017. Cestu do Prahy nám zkušeným průvodcovským slovem, příjemným projevem a melodickou angličtinou zpestřil Marek Moučka (třída H2).

„Exkurze do Prahy byla velice zajímavá. Na veletrhu jsme viděli mnoho nových a zajímavých produktů. Ochutnali jsme např. milkshake od světoznámé firmy MONIN nebo přírodní energy drinky. Kromě produktů české a mezinárodní gastronomie jsme si prohlédli i kvalitní moderní konvektomaty. I díky krásnému počasí to byl velice příjemný výlet. Určitě bych přivítala více takových :)“

Anna Blažková

„Nejvíce mě zaujala prezentace rakouské firmy Café+Co. Ti nejpovolanější přijeli na TOP GASTRO prezentovat a v praxi vyzkoušet nové typy kávovarů i automatů na teplé nápoje. Mou a kamarádčinu pozornost strhl, vzhledem k zadané ročníkové práci, nový pákový kávovar. Tento typ automatického kávovaru disponuje grafickým displejem, který přímo komunikuje s obsluhou a je tak schopen splnit i tu nejsložitější objednávku hosta. Na tomto displeji se nachází také informační panel ke kontrole tlaku, času i počtu porcí. Veškerá obsluha, mimo manuální výměny pák, probíhá skrze dotykový HiTech panel. Prostě paráda!“

Tadeáš Pavlas

„Jako první jsem využila možnosti ochutnat speciality ze šnečího masa, například šnečí játra, paštiku nebo kaviár. Zpočátku jsem z neznámých výrobků měla obavy, ale nakonec to nebylo vůbec špatné. Z nealkoholických nápojů mě zaujal drink No-Ble (Energy Drink), jelikož do něj nebyl přidán žádný cukr ani kofein a přesto byl sladký, chutný a zdravý! Den na veletrhu jsem si opravdu užila.“

Tereza Popelková