ŠKOLNÍ AKCE

Evropský den jazyků

Tradiční akcí na konci září je u nás Evropský den jazyků. Na studenty prvních a druhých ročníků čekaly různorodé aktivity, které zábavnou formou testovaly jejich dovednosti a připomněly význam studia cizích jazyků pro moderního člověka.

Na jednotlivých stanovištích si studenti vyzkoušeli oblíbenou Bombu, pexeso v německém jazyce, překlad středověkého textu nebo online kvíz v anglickém jazyce, který byl letos novinkou. Pro nejlepší tři týmy byla připravena sladká odměna.

A jak si celou akci užili samotní Euroškoláci?

„Moc se mi to líbilo, jen příště víc angličtiny v konverzaci a méně německých prezentací :-)“  – Nikola

„Byl to dobrý den, stokrát lepší než vyučování. Podle mého názoru byla nejlepší hra, kde jsme anglicky hádali slova z tabule, ke které jsme byli zády a zbytek týmu vysvětloval. Všichni se snažili.“ – Tomáš

Třída P4B vyzbrojená kamerami, osvětlovací technikou a improvizovaným mikrofonem navštívila – v rámci Evropského dne jazyků – stanici Hasičského záchranného sboru v České Lípě. Výsledkem není akční thriller, natočili jsme krátký film, který vás provede zákulisím stanice, představí  hasičské vozy a požární techniku.

Kurz lezení

Naši prváci za sebou mají třídenní intenzivní výcvik v lezení. A jaký podle nich byl? Parádní! Byl pro ně připravený exkluzivní program zakončený lezeckými zkouškami.

Adrenalinový kurz

Čtyři dny plné adrenalinu zažila třída P2B na turistickém kurzu na Jedlové.

První den jsme vyzkoušeli své fyzické síly, když jsme těžké batohy nesli 4 km do kopce k Jedlové. Po ubytování nás čekala další túra po naučné hornické stezce. V úterý jsme si od vysokohorské turistiky „odpočinuli“ v Adrenalin parku na Jedlové. Strávili jsme chvíle dobrodružství v lanovém parku, ujeli jsme několik kilometrů na koloběžkách, sjížděli jsme Jedlovou na kárách, houpali jsme se na obří houpačce a zažili jsme skok do prázdna. Po adrenalinovém dnu jsme ještě hráli několik týmových soutěží a večer jsme tento náročný den zakončili diskotékou a oslavou narozenin naší spolužačky Světlanky. Ve středu jsme vyrazili na celodenní výšlap, během kterého jsme si mohli užívat nádherné výhledy do okolí. Navštívili jsme Hrad Tolštejn a zdolali jsme Křížovou horu a naši oblíbenou Jedlovou. Večer jsme si opekli špekáčky a zazpívali si staré dobré táborákové písně.

Celý turistický kurz jsme si velice užili a na jeho průběh se můžete podívat ve VIDEU.

Střelba v Manušicích

Střelby v Manušicích pro nás „Bezpečáky“ patří již druhým rokem k příjemným alternativám klasické výuky. Občas rádi opustíme školní budovu, abychom ucítili nejen čerstvý vzduch, ale také již známou vůni střelného prachu. Ta vůně patří totiž k oboru, který jsme si zvolili. A střelecké výkony? Čím dál lepší!

Vaření s Knedlíky

Kluky ze stránky Knedlíci vám určitě nemusíme představovat. Čerstvý maturant Daniel Ryšavý a absolvent Jan Vojáček, který nyní studuje 3. ročník VŠH, si pro naše studenty připravili hodinu vaření.

Kde můžete kluky a jejich recepty najít?  BLOGFACEBOOKINSTAGRAM

Nádherný den v Jizerkách

Naši Euroškoláci podnikli výlet na Smědavu. Jaký byl? Nádherný! Počasí na objednávku, výborná nálada, nadšení studenti a na závěr návštěva příjemné hospůdky v místě. Doufáme, že se příště zúčastní více studentů, kteří mají smysl pro sport a chtějí poznat krásu Jizerských hor na běžkách.

City Cross Run & Walk

V České Lípě se konal třetí ročník zážitkového běhu City Cross Run & Walk a my jsme byli u toho. V běhu nás reprezentovali druháci Štěpán Sedlák a Dominik Kasal, závodil i nový člen našeho učitelského sboru Martin Šrámek, který se umístil na pěkném 4. místě ze 196 běžců! Kromě nich se na organizaci závodu podílelo i 20 dobrovolníků z řad učitelů i studentů Euroškoly. U našeho stánku jste mohli ochutnat bezkonkurenční palačinky nebo se osvěžit Aperolem.

Naše portfolia jsme doplnili o Potvrzení o praxi, které jsme na základě činnosti dobrovolníků a běžců získali. Ocenění jsme převzali z rukou Ing. Tomáše Vrzáka, z pořadatelské agentury Sportify, se kterou plánujeme v příštím roce další aktivity.

Adaptační kurz

Den, kdy jsem vařila se Zdeňkem Pohlreichem!

Z televize ho známe všichni, drsný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. Byla jsem vybrána, abych právě jemu sekundovala při grilování, které pro své klienty pořádal začátkem září Parkhotel Morris v Novém Boru. V první chvíli mne nabídka potěšila, ale s blížícím se odpolednem jsem byla velice nervózní a trochu jsem se bála. Naprosto zbytečně! „Můj parťák“ byl velmi milý a laskavý. Ihned se mi představil: „Jsem Zdeněk Pohlreich. Vy mi budete pomáhat?“ Odpověděla jsem: „Ano, šéfe!“ a pustili jsme se do příprav.

V konvenktomatu na nás „čekala“ čtyři selátka, která jsme dopékali na grilu. Mým úkolem bylo podlévat je a hlídat teplotu, aby se nespálila. Odpoledne příjemně ubíhalo a za chvíli jsme z rozpáleného grilu servírovali nejen selátka, ale i steaky. Při práci jsme si povídali, o tom, proč jsme si zvolila Euroškolu, o vaření ve škole, udělali jsme si společné selfie a poté hromadnou fotografii se zaměstnanci Parkhotelu, kde se slavnostní hostina podávala. Po ukončení akce jsme směli ochutnat steak s černým pepřem a pečeným rajčetem, grilované selátko či citrónový dezert. Jídlo bylo vynikající!!!

Jsem za tuto neobvyklou příležitost a zkušenost velice ráda, ne každý na odborné praxi pracuje s takovým profíkem, jakým šéfkuchař Zdeněk Pohlreich je.

Karolína Syrová, H3