DÁLKOVÉ NÁSTAVBOVÉ STUDIUM

POUZE na Euroškole v České Lípě

od školního roku 2017/2018

DVOULETÉ!!! Dálkové nástavbové studium 64-41-L/51 PODNIKÁNÍ ukončené maturitní zkouškou.

CHARAKTERISTIKA VÝUKY A UPLATNĚNÍ V OBORU

Odborné ekonomické vzdělání doplněné jazykovou přípravou vytváří absolventům optimální podmínky pro uplatnění v oblastech ekonomické i správní činnosti podniků, institucí a také v oblasti soukromého podnikání. Úroveň získaných znalostí absolventům umožňuje pokračovat ve studiu na vysoké škole.

• délka studia – 2 roky
  • pro uchazeče s výučním listem
  • studium ukončené maturitou
  • výuka každé úterý od 12:45-19:00 h
  • podpora výuky formou e-learningu
  • výběr jazyka – angličtina, němčina
  • možnost konzultací i o víkendech

VYUČOVANÉ PŘEDMĚTY

CHCETE U NÁS STUDOVAT?

• KONTAKTUJTE NÁS
    Můžete nás kontaktovat pomocí kontaktního formuláře nebo zavolat na telefonní číslo 601 360 608.
  • OSOBNÍ POHOVOR
    Při osobním pohovoru poskytneme všechny informace týkající se studia.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ 1. KOLO - PODMÍNKY PŘIJETÍ

VYUČENÍ V TŘÍLETÉM UČEBNÍM OBORU, KTERÉ JE UKONČENO VÝUČNÍM LISTEM
    ODEVZDÁNÍ PŘIHLÁŠKY
    PŘIHLÁŠKA A DALŠÍ DOKUMENTY
    Odevzdání přihlášky, ověřené kopie výučního listu a ověřené kopie vysvědčení ze třetího ročníku.
    UZAVŘENÍ SMLOUVY O STUDIU
    Podpis smlouvy o studiu.
    ZAPLACENÍ ŠKOLNÉHO

JAKÉ JE U NÁS ŠKOLNÉ

• školné činí 12 000 Kč/1 rok
  • školné je třeba uhradit dle platebních podmínek - (měsíčně, čtvrtletně, pololetně, ročně)

KRITÉRIA PRO PŘIJETÍ

výsledky jednotných přijímacích zkoušek z MAT a ČJ
    hodnocení na vysvědčení z posledního ročníku předchozího vzdělávání
    pohovor se zájemcem o studium

TERMÍN  PODÁNÍ PŘIHLÁŠKY

1. březen 2018
    Kapacita: 50 uchazečů

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

• Proč studovat?
    Lidé s výučním listem mohou při pročítání pracovních inzerátů propadat skepsi. Mnoho zaměstnavatelů totiž požaduje minimálně maturitu. Přihlásit se k dálkovému studiu můžete v jakémkoliv věku a maturita při práci se dá zvládnout! Studium Vám umožní rozšířit a doplnit si všeobecné a odborné vědomosti pro činnosti zaměřené na ekonomiku, obchod, nebo pro samostatné podnikání.
  • Jak dlouho dálkové maturitní studium trvá?
    Dálkové nástavbové studium trvá dva roky. Je určeno pro zájemce, kteří mají výuční list a chtějí si rozšířit a doplnit vzdělání.
  • Kolik času mi studium zabere?
    Konzultace probíhají každé úterý od 12:45 – 19:00 hodin. Předpokládá se však, že se studiu budete věnovat také samostatně ve svém volnu.
  • Kolik maturita při práci stojí?
    Školné činí 12 000 Kč/kalendářní rok, je možnost zažádat o měsíční splátku školného ve výši 1 000 Kč. V případě, že školu navštěvují sourozenci, manželé, registrovaní partneři, rodiče a děti, mají nárok na slevu školného ve výši 20% po dobu souběhu studia.
  • Jak a do kdy se mám přihlásit?
    Do 1. 3. 2018 se odevzdávají přihlášky do 1. kola. Přihlášku lze zaslat poštou nebo osobně doručit na adresu: Euroškola Česká Lípa střední odborná škola s.r.o., Železničářská 2232, 470 01 Česká Lípa. K přihlášce je potřeba přiložit kopii výučního listu a vysvědčení o závěrečné zkoušce (pokud bylo k výučnímu listu vydáno). Po 1. 3. 2018 je možné podat přihlášku do 2. nebo dalších kol přijímacího řízení až do naplnění kapacity.
  • Konají se přijímací zkoušky?
    ANO, ale POUZE v rámci 1. kola se konají jednotné přijímací zkoušky z ČJ a MAT 12. a 16. 4. 2018, náhradní termín 10. a 11. 5. 2018. Výsledky z ČJ a MAT zveřejní CERMAT a následně ředitelka školy 30. 4. 2018. Pokud v 1. kole nenaplníme kapacitu 30 uchazečů, bude bezprostředně po 1. 3. 2018 vypsáno 2. kolo a následně další BEZ KONÁNÍ jednotných přijímacích zkoušek z ČJ a MAT, až do naplnění kapacity. Uchazeči přihlášeni v rámci 2. kola budou přijati po skončení 1. kola, tedy v květnu 2018.
  • Budu muset dělat státní maturitu?
    ANO. Státní maturita zahrnuje zkoušku z českého jazyka a volitelně z cizího jazyka nebo matematiky. Doporučujeme vstupní znalost cizího jazyka na úrovni A2! Kromě toho škola stanovuje takzvanou profilovou část maturity z odborných předmětů: ekonomika, účetnictví, praktická zkouška z odborných předmětů
  • Jaká kritéria musím splnit pro přijetí?
    1) výsledky jednotných přijímacích zkoušek (pokud je uchazeč o studium konal) 2) hodnocení na vysvědčení z posledního ročníku předchozího vzdělávání
  • Jaké podmínky musím splnit pro přijetí ke studiu?
    1) vyučení ve tříletém učebním oboru, ukončené výučním listem 2) podání přihlášky, doložení kopie výučního listu a vysvědčení o závěrečné zkoušce (pokud bylo k výučnímu listu vydáno) 3) podepsání smlouvy o studiu 4) zaplacení školného (splátky) do 14 dnů od podpisu smlouvy
  • Bude mi 50 let. Vyplatí se mi vůbec ještě studovat?
    Pokud máte kvůli nedostatečnému vzdělání problém sehnat práci, tak rozhodně ANO!!! Mnozí zaměstnavatelé navíc ocení, že jste se ke studiu i ve Vašem věku odhodlali a udělali něco pro to, abyste se přizpůsobili novým požadavkům trhu práce. Díky studiu si rozšíříte obzory a poznáte nové lidi. Zmínka o maturitě také podstatně vylepší váš životopis.