VYBAVENÍ KMENOVÝCH TŘÍD

• Všech jedenáct kmenových tříd je připojeno do sítě LAN a vybaveno dataprojektorem připojeným k učitelskému počítači a reproduktory, v pěti učebnách je projekce na interaktivní tabuli SMART Board. Pro externí školení je ve škole k dispozici přenosný dataprojektor s plátnem.

DALŠÍ VYBAVENÍ

• Areál celé školy je pokryt bezdrátovou technologií Wi-Fi, díky které mají studenti kdykoliv přístup k Internetu. Rychlost připojení do internetu je 30 Mbps – garantovaná.

ZAPOJENÍ DO PROJEKTŮ

• Díky zapojení do projektu rozvíjejícího kompetence v oblasti zpracování grafiky a předtiskové přípravy se žáci učí aplikovat moderní technologie v oblasti publikování na počítači a seznamují se s typografickými požadavky na různé druhy tiskovin. Protože tyto tiskoviny sami vytvářejí, získávají i zkušenosti s prací v týmu.
  • Používají zejména řadu produktů Adobe Creative Suite, především aplikace Photoshop, Illustrator a InDesign.

ČLENSTVÍ V Microsoft DreamSpark

• Pro studenty denního studia Euroškoly Česká Lípa  a zaměstnance vyučující na této škole informatické předměty (informační technologie, programové a technické vybavení, počítačová grafika, počítačová grafika a publikování, základy informačních systémů) jsou k dispozici zdarma licence vybraných produktů Microsoft v různých jazykových mutacích. Software může být používán pro studijní, výukové, výzkumné a osobní účely.

PROJEKT NAKAP LK II.

• Naše škola je zapojena do projektu
    Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II
    CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0017282
Návrh bez názvu 44 1

DOUČOVÁNÍ COVID I – VIII/2023

NA EUROŠKOLA ČESKÁ LÍPA

• Evid. č. projektu: 0064/DOUCOVANI_SKOLY/2023

• Doučování žáků v souvislosti s negativními dopady výluky prezenční výuky způsobenými pandemií COVID-19

• Realizace projektu: 1. 1. 2023 do 31. 8. 2023

Navrh bez nazvu 20 1

PROJEKT EUROŠKOLA NA CESTĚ K INOVACI

• Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_003/0000763

• Účelem dotace je zvyšování kvality, inkluzivity a účinnosti systémů vzdělávání. Zajišťování rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání, včetně usnadňování vzdělávací mobility znevýhodněných skupin.

• Realizace projektu: 1. 9. 2022 – 31. 8. 2025

EUMSMT Barevne

PROJEKT PREVENCE DIGITÁLNÍ PROPASTI NA EUROŠKOLE ČESKÁ LÍPA

• Evidenční č. žádosti: 0238/DIGIPROPAST/2022

• Účelem dotace je přispět k prevenci digitální propasti snížením nerovností mezi žáky v přístupu ke kvalitnímu vzdělávání, které byly způsobeny nedostatečným technickým vybavením mobilními digitálními technologiemi.

• Realizace projektu: 1. 9. 2022 – 31. 12. 2022

EUMSMT Barevne

VYUŽITÍ INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

• Informační a komunikační technologie se na škole využívají v předmětech informační technologie, počítačová grafika, počítačová grafika a publikování, programové a technické vybavení, prezentační technika, písemná a elektronická komunikace, cvičení účetnictví na počítači, účetnictví, fiktivní firma, anglický jazyk, německý jazyk.
  • Je také využíván e-learningový portál „Škola za školou“. Pro zkvalitnění přípravy studentů na vyučování a rozšíření možností evaluace je také využíván e-learningový portál vytvářený pedagogy školy již od roku 2006.

VYBAVENÍ UČEBEN INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Počítače – příklad konfigurace
(5 učeben s 11–22 PC pro studenty)

• procesor Intel Core2 Duo E7400 (2,8 GHz)