HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH
65-42-M/01

CEV 8793 2

PROČ STUDOVAT HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH?

• Objevíš svět hotelnictví, gastronomie a cestovního ruchu, a díky tomu získáš širokou škálu uplatnění na trhu práce.
  • Čekají tě odborné předměty jako jsou cestovní ruch, hotelnictví, průvodcovství, management a marketing či ekonomika.
  • Ovládneš cizí jazyky a uplatnění najdeš nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Kam se po škole vydáš, je jen na tobě!

JE TENTO OBOR PRO TEBE?

Na základní škole ještě nemusíš vědět, kde budeš pracovat nebo co budeš dělat, až budeš dospělý. Proč chodit na školu, která tě uváže do jedné profese? Jsi kreativní, nechceš dělat monotónní práci, zvládneš pracovat v týmu i jej vést? Pokud chceš proniknout do tajů cestovního ruchu, hotelnictví, gastronomie i účetnictví, nenajdeš lepší obor.

JAKÉ BUDEŠ MÍT UPLATNĚNÍ?

Uplatnění si najdeš tam, kde budeš chtít. Založ si firmu, staň se letuškou, stevardem, pracuj v marketingu nebo v obchodním oddělení malých firem i velkých korporací.  Můžeš také pokračovat ve studiu na vyšších odborných školách nebo vysokých školách, naši absolventi obvykle volí obory spojené s gastronomií, hotelnictvím a turismem nebo ekonomické obory.

JAKÉ JE U NÁS ŠKOLNÉ?

• Školné pro školní rok 2021/2022 je 15 000 Kč.
  • Školné bude třeba uhradit dle platebních podmínek dohodnutých ve smlouvě (lze hradit i v měsíčních splátkách).
  • V případě, že školu navštěvují sourozenci, rodiče a děti mají nárok na slevu ve výši 20 % po dobu souběhu studia.

JAK OBOR HODNOTÍ NAŠI

STUDENTI A ABSOLVENTI?

Hotelnictví a cestovní ruch
Euroškola mne zaujala už v době, kdy zde studoval můj starší brácha. Baví mě cestování a vše s ním spojené. Obor Cestovní ruch tak pro mě byl jasnou volbou. Na Euroškole oceňuji práci a laskavost učitelů. Jsou velice trpěliví a myslím si, že nás na maturitu připravují opravdu skvěle! Cenné zkušenosti mi dává i působení ve studentské radě. Naučila jsem se lepší spolupráci i vedení kolektivu, což je pro můj obor velmi důležité.
Nikola Koudelovástudentka
Hotelnictví a cestovní ruch
Ke studiu na Euroškole mě motivovalo to, že se v budoucnu chci stát skvělým číšníkem v hotelové restauraci. Na Euroškole nejvíce oceňuji, že mohu vykonávat školní praxe na prestižních a velmi zajímavých místech, jako je například Pražský hrad, kde mi bylo poctou obsluhovat nejen naše přední politiky, ale i ty zahraniční. Rozhodně budu dlouho vzpomínat na obsluhu prezidenta České republiky v jeho osobním salónku v Císařské konírně Pražského hradu.
Dominik Kasalabsolvent
Hotelnictví a cestovní ruch
Obor Hotelnictví a cestovní ruch jsem si vybral, protože se nejvíce blíží profesi, kterou chci dělat - barman a barista. Na škole nejvíce oceňuji přístup učitelů a praktickou výuku ve výborných hotelech a na Pražském hradě. Jsem vděčný za možnost absolvovat kurzy, které mi v budoucnosti pomůžou při hledání zaměstnání.
Ondra Kacálekstudent

PROČ VYJET NA STÁŽ?

získáš praxi v zahraniční firmě a Europass Mobility

zlepšíš své jazykové znalosti a odborné dovednosti

vyzkoušíš si život v cizí zemi

poznáš novou kulturu, zvyky a tradice navštívených zemí

zdokonalíš své osobní schopnosti jako je komunikace, týmová práce, samostatnost, zodpovědnost za odvedenou práci, kreativita

obohatíš své CV a budeš mít lepší možnost uplatnit se na trhu práce

získáš nové přátele a kontakty v zahraničí

budeš mít spoustu zážitků, na které se nezapomíná

vyděláš si

ODBORNÁ PRAXE

• odborné praxe na Pražském hradě
  • ve spolupráci s TOP HOTELEM Praha, Art Hotel & Congress Center se žáci oboru HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH účastní prestižních akcí v reprezentativních prostorách Pražského hradu (Španělský sál, Rothmayerův sál, Rudolfova galerie, Letohrádek královny Anny)
  • odborné praxe v TOP HOTELU Praha****
  • odborné praxe v hotelích Parkhotel**** Nový Bor a Golfhotel**** Mariánské Lázně
  • odborné praxe v Dublinu

AKTIVITY A KURZY

• tematické exkurze
  • poznávací zájezdy po České republice a do zahraničí
  • lyžařský kurz
  • vodácký kurz
  • turistický kurz
  • certifikát průvodce cestovního ruchu
  • barmanský kurz
  • carvingový kurz
  • baristický kurz
  • odborné semináře

ZÚČASTNILI JSME SE

• slavnostních rautů při příležitosti výročí mandátu prezidenta České republiky
  • předávání mezinárodních cen TREBBIA
  • slavnostního zahájení výstavního projektu 700 let Karla IV.
  • slavnostního cateringu v prostorách Letohrádku královny Anny

CERTIFIKÁTY

• Europass - Mobilita
  • Europass - dodatek k osvědčení