VYBAVENÍ KMENOVÝCH TŘÍD

• Všech jedenáct kmenových tříd je připojeno do sítě LAN a vybaveno dataprojektorem připojeným k učitelskému počítači a reproduktory, v pěti učebnách je projekce na interaktivní tabuli SMART Board. Pro externí školení je ve škole k dispozici přenosný dataprojektor s plátnem.

DALŠÍ VYBAVENÍ

• Areál celé školy je pokryt bezdrátovou technologií Wi-Fi, díky které mají studenti kdykoliv přístup k Internetu. Rychlost připojení do internetu je 30 Mbps – garantovaná.

ZAPOJENÍ DO PROJEKTŮ

• Díky zapojení do projektu rozvíjejícího kompetence v oblasti zpracování grafiky a předtiskové přípravy se žáci učí aplikovat moderní technologie v oblasti publikování na počítači a seznamují se s typografickými požadavky na různé druhy tiskovin. Protože tyto tiskoviny sami vytvářejí, získávají i zkušenosti s prací v týmu.
  • Používají zejména řadu produktů Adobe Creative Suite, především aplikace Photoshop, Illustrator a InDesign.

ČLENSTVÍ V Microsoft DreamSpark

• Pro studenty denního studia Euroškoly Česká Lípa  a zaměstnance vyučující na této škole informatické předměty (informační technologie, programové a technické vybavení, počítačová grafika, počítačová grafika a publikování, základy informačních systémů) jsou k dispozici zdarma licence vybraných produktů Microsoft v různých jazykových mutacích. Software může být používán pro studijní, výukové, výzkumné a osobní účely.

VYUŽITÍ INFORMAČNÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

• Informační a komunikační technologie se na škole využívají v předmětech informační technologie, počítačová grafika, počítačová grafika a publikování, programové a technické vybavení, prezentační technika, písemná a elektronická komunikace, cvičení účetnictví na počítači, účetnictví, fiktivní firma, anglický jazyk, německý jazyk.
  • Je také využíván e-learningový portál „Škola za školou“. Pro zkvalitnění přípravy studentů na vyučování a rozšíření možností evaluace je také využíván e-learningový portál vytvářený pedagogy školy již od roku 2006.

VYBAVENÍ UČEBEN INFORMAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Počítače – příklad konfigurace
(5 učeben s 11–22 PC pro studenty)

• procesor Intel Core2 Duo E7400 (2,8 GHz)