Délka vzdělávání
Maturita
Počet přijímaných žáků
Přijímací zkoušky
ANO (pouze v rámci 1. kola přijímacího řízení)
Test vstupních znalostí z cizího jazyka
ANO

PROČ STUDOVAT PODNIKÁNÍ?

• Maturitu získáte za 2 roky.
  • Podporujeme výuku formou e-learningu, proto se můžete vzdělávat také z domova.
  • Pokud budete potřebovat studijní podporu, budeme se ze všech sil snažit vám pomoci.
  • Individuální přístup je pro nás samozřejmostí.

JE TENTO OBOR PRO VÁS?

Pokud chcete získat nové možnosti uplatnění, zlepšit si kariéru nebo pokračovat ve studiu, pojďte s námi studovat obor Podnikání. Za 2 roky získáte nejen maturitu, ale také spoustu nových znalostí a dovedností.

JAKÉ BUDETE MÍT UPLATNĚNÍ?

S maturitou se vám otevřou nové možnosti. Získáte vzdělání, které  využijete při řízení vlastní firmy nebo v ekonomické, provozní, obchodní či administrativní oblasti. Pokud budete chtít, můžete pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole.

JAKÉ JE U NÁS ŠKOLNÉ?

• Školné činí 13 200 Kč/1 rok.
  • Školné je třeba uhradit dle platebních podmínek (měsíčně, čtvrtletně, pololetně, ročně).

CHARAKTERISTIKA VÝUKY A UPLATNĚNÍ V OBORU

délka studia – 2 roky

pouze pro uchazeče s výučním listem

studium ukončené maturitou

výuka každé úterý od 12:45 - 19:00

podpora výuky formou e-learningu

výběr jazyka – angličtina nebo němčina

možnost konzultací i o víkendech

Školné činí 13 200 Kč za rok

PRŮVODCE PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍM

VYUČENÍ V TŘÍLETÉM UČEBNÍM OBORU, KTERÉ JE UKONČENO VÝUČNÍM LISTEM

PŘIHLÁŠKA A DALŠÍ DOKUMENTY

odevzdání přihlášky, ověřené kopie výučního listu a ověřené kopie vysvědčení ze třetího ročníku nejpozději do 20. 2. 2024

ABSOLVOVÁNÍ JEDNOTNÝCH PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK (JPZ) z MAT a ČJL

1. termín: 12. 4. 2024, náhradní termín: 29. 4. 2024, 2. termín: 15. 4. 2024, náhradní termín: 30. 4. 2024

TEST VSTUPNÍCH ZNALOSTÍ Z CIZÍHO JAZYKA

výběr ANJ nebo NEJ

UZAVŘENÍ SMLOUVY O STUDIU

podpis smlouvy o studiu

ZAPLACENÍ ŠKOLNÉHO

KRITÉRIA PRO PŘIJETÍ

KE STUDIU

• Výsledky jednotných přijímacích zkoušek (JPZ) z MAT a ČJL
    Výsledek jednotného testu z českého jazyka max. 50 bodů. Výsledek jednotného testu z matematiky max. 50 bodů.
  • Test vstupních znalostí z cizích jazyků (ANJ nebo NEJ)
    max. 60 bodů, minimální hranice pro splnění kritéria je 24 bodů

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

PROČ STUDOVAT?

Lidé s výučním listem mohou při pročítání pracovních inzerátů propadat skepsi. Mnoho zaměstnavatelů totiž požaduje minimálně maturitu. Přihlásit se k dálkovému studiu můžete v jakémkoliv věku a maturita při práci se dá zvládnout! Studium Vám umožní rozšířit a doplnit si všeobecné a odborné vědomosti pro činnosti zaměřené na ekonomiku, obchod, nebo pro samostatné podnikání.

KOLIK ČASU MI STUDIUM ZABERE?

Konzultace probíhají každé úterý od 12:45 – 19:00 hodin. Předpokládá se však, že se studiu budete věnovat také samostatně ve svém volnu

JAK A DO KDY SE MÁM PŘIHLÁSIT?

Nejpozději do 20. února 2024 se odevzdávají přihlášky do 1. kola. K přihlášce je potřeba přiložit kopii výučního listu a vysvědčení o závěrečné zkoušce (pokud bylo k výučnímu listu vydáno). Po tomto datu je možné podat přihlášku do 3. kola přijímacího řízení, ve kterém se přijímací zkoušky nekonají. Uchazeči budou přijímáni až do naplnění kapacity.

BUDU MUSET DĚLAT STÁTNÍ MATURITU?

ANO. Státní maturita zahrnuje zkoušku z českého jazyka a volitelně z cizího jazyka nebo matematiky. Doporučujeme vstupní znalost cizího jazyka na úrovni A2! Kromě toho škola stanovuje takzvanou profilovou část maturity z odborných předmětů: ekonomika, účetnictví, praktická zkouška z odborných předmětů.

BUDE MI 50 LET, VYPLATÍ SE MI VŮBEC JEŠTĚ STUDOVAT?

Pokud máte kvůli nedostatečnému vzdělání problém sehnat práci, tak rozhodně ANO!!! Mnozí zaměstnavatelé navíc ocení, že jste se ke studiu i ve Vašem věku odhodlali a udělali něco pro to, abyste se přizpůsobili novým požadavkům trhu práce. Díky studiu si rozšíříte obzory a poznáte nové lidi. Zmínka o maturitě také podstatně vylepší Váš životopis.

JAK DLOUHO NÁSTAVBOVÉ STUDIUM TRVÁ?

Kombinované nástavbové studium trvá dva roky. Je určeno pro zájemce, kteří mají výuční list a chtějí si rozšířit a doplnit vzdělání.

JE STUDIUM FINANČNĚ NÁROČNÉ?

Školné činí 13 200 Kč/kalendářní rok, je možnost zažádat o měsíční splátky školného. V případě, že školu navštěvují sourozenci, manželé, registrovaní partneři, rodiče a děti, mají nárok na slevu školného ve výši 20 % po dobu souběhu studia.

CO MUSÍM PRO PŘIJETÍ SPLNIT?

1) Vyučení ve tříletém učebním oboru, ukončené výučním listem, 2) podání přihlášky, doložení kopie výučního listu a vysvědčení o závěrečné zkoušce (pokud bylo k výučnímu listu vydáno), 3) test vstupních znalostí z cizího jazyka, 4) podepsání smlouvy o studiu, 5) zaplacení školného (možnost splátek) do 14 dnů od podpisu smlouvy
Mobil
euroskcl@eso-cl.cz