eduroam

Projekt eduroam propojuje tisíce Wi-Fi sítí na celém světě. Uživatel má jediný účet (ve své domovské síti) a tento účet jej opravňuje k použití bezdrátové sítě kteréhokoliv člena projektu (viz mapa České republiky a celosvětová mapa). Euroškola Česká Lípa je k eduroam připojena jako první v širokém okolí od října 2018.

eduroam

Studenti a zaměstnanci Euroškoly Česká Lípa si nastaví heslo na adrese http://wifi.eso-cl.cz a dále:

• Apple: snadno se připojíte ručně (v okolních sítích klikněte na síť eduroam a vyplňte jméno a heslo)
  • Android: pro nastavení použijte aplikaci eduroam CAT z obchodu Google Play
  • Windows: automatické nastavení programem eduroam CAT

Postup (návštěvníci, ale i místní):

• jak nastavit heslo a povolení k přístupu vám sdělí správce vaší domovské organizace
  • přihlašovací jméno je obvykle e-mailová adresa uživatele v jeho domovské organizaci (tj. například beruska@eso-cl.cz nebo ferda.brabenec@umraveniste.cz)
  • nastavení vašeho zařízení proveďte ručně nebo pomocí automatického nástroje eduroam CAT (odkaz viz výše)
  • jakmile se ocitnete v dosahu Wi-Fi sítě eduroam kteréhokoliv člena, dojde k automatickému připojení
  • nad ověřením externího uživatele nemá Euroškola Česká Lípa žádnou kontrolu. Pokud vám připojení nefunguje, nedošlo k ověření jména a hesla ve vaší domovské organizaci
  • dodržujte zásady slušnosti, školní řád, pravidla práce ve školní síti. Nesdělujte svá hesla nikomu jinému. Za svůj eduroam účet odpovídáte. Správci sítě sledují vaše přihlášení k eduroam a budou vyřizovat případné stížnosti, obvykle zablokováním přístupu. Kontaktovat vás mohou školním e-mailem (přihlašovací jméno je e-mailová adresa)