Poznej tváře oboru Hotelnictví a cestovní ruch

NIKOLA KOUDELOVÁ

Nikča studuje druhý ročník obor HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH. Brzy ji tak čeká volba mezi těmito dvěma obory.

Euroškola mne zaujala už v době, kdy zde studoval můj starší brácha. Baví mě cestování a vše s ním spojené. Obor Cestovní ruch tak pro mě byl jasnou volbou. Ráda pracuji a komunikuji s lidmi. Po praxích ve špičkových hotelích, které nám škola zajišťuje, mě tak láká i pokračovat ve studiu Hotelnictví. Na Euroškole oceňuji práci a laskavost učitelů. Jsou velice trpěliví a myslím si, že nás na maturitu připravují opravdu skvěle! Cenné zkušenosti mi dává i působení ve studentské radě. Naučila jsem se lepší spolupráci i vedení kolektivu, což je pro můj obor velmi důležité.

ONDRA KACÁLEK

Hotelnictví a cestovní ruch

Další tváří Euroškoly, kterou vám představíme, je Ondra Kacálek. Ondra žije v Krásné Lípě. K jeho vysněnému povolání ho inspiroval jeho praděda Ladislav Kacálek, který byl v Rumburku vyhlášeným kavárníkem a cukrářem. Ve volném čase se Ondra věnuje hraní na kytaru a tanci.

O Euroškole jsem se dozvěděl v deváté třídě, když jsem v našem okolí hledal hotelovou školu. Nechtěl jsem však dojíždět na internát, a tak byla první volbou průmyslová škola, která byla 12 km od mého bydliště. V průběhu prvního ročníku jsem si uvědomil, že mě studium na průmyslovce nebaví a chci být barman a barista. Proto jsem přestoupil na Euroškolu. Obor Hotelnictví a cestovní ruch jsem si vybral, protože se nejvíce blíží profesi, kterou chci dělat. Nakonec jsem se s dojížděním smířil a vůbec toho nelituji. Na škole nejvíce oceňuji přístup učitelů a praktickou výuku ve výborných hotelech a na Pražském hradě. Jsem vděčný za možnost absolvovat kurzy, které mi v budoucnosti pomůžou při hledání zaměstnání. Po maturitě bych chtěl pracovat jako barman v baru nebo barista v kavárně, případně bych spojil obojí dohromady a propojil baristiku a barmanství např. v kávových koktejlech. Byl bych rád, kdyby lidé ochutnali výbornou kávu a přestali pít turka.

DOMINIK KASAL

Ke studiu na Euroškole mě motivovalo to, že se v budoucnu chci stát skvělým číšníkem v hotelové restauraci. Po mnoha zkušenostech v kuchyni, mě však stále více láká stát se kuchařem. Myslím si, že pro tyto dvě profese mě Euroškola výborně připraví, a proto jsem s výběrem školy spokojený.
Na Euroškole nejvíce oceňuji, že mohu vykonávat školní praxe na prestižních a velmi zajímavých místech, jako je například Pražský hrad, kde mi bylo poctou obsluhovat nejen naše přední politiky, ale i ty zahraniční.
Dále bych vyzdvihl praxe ve špičkových hotelech Morris ****. Rozhodně nesmím zapomenout také na učitele, kteří mají skvělý přístup k nám – žákům. Po čtyřletém studiu jsem získal plno drahocenných zkušeností, které v budoucnu jednoznačně využiji. Je jich tolik, že si ani nevybavím, která z nich byla ta největší. Rozhodně budu dlouho vzpomínat na obsluhu prezidenta České republiky v jeho osobním salónku v Císařské konírně Pražského hradu.
Po maturitě povedou mé kroky do zahraničí, a i nadále chci pokračovat po stopách gastronomie. Euroškola mi dala skvělé zážitky, a hlavně mnoho gastronomických zkušeností. Mohu ji doporučit každému, kdo se v budoucnu zamýšlí stát se šikovným číšníkem či výborným kuchařem.

IVAN HOLUB

Hotelnictví a cestovní ruch

Mojí motivací ke studiu na Euroškole bylo to, že jsem se chtěl vždy stát manažerem nebo ředitelem hotelu.🛎 Zároveň mi Euroškola přišla jako prestižní škola.✨Baví mě poznávat gastronomii, potkávat nové lidi a jezdit do různých hotelů, proto jsem si vybral obor Hotelnictví a cestovní ruch. Na Euroškole oceňuji nejen kvalitní studium, ale i skvělý kolektiv a zábavu. Líbí se mi praxe, které škola pořádá například v hotelech Morris, v TOP HOTELu nebo na Pražském hradě.🏰 Největší zkušeností byla praxe v Itálii🇮🇹, kam jsem se dostal hned v druhém ročníku a nemohl jsem tomu uvěřit. Po maturitě bych se chtěl vypracovat na manažera nějakého luxusního hotelu.🏨

LUCIE THEILEOVÁ

O Euroškole jsem se dozvěděla díky mé nejlepší kamarádce, která zde také studuje. Obor Hotelnictví a cestovní ruch jsem si vybrala, jelikož miluji cestování a obdivuji kultury cizích zemí. Se skvělým kolektivem studentů a učitelů jsem měla možnost podívat se třeba do Londýna, Barcelony nebo Caorle. Na škole nejvíce oceňuji vřelý přístup našich učitelů a možnost účastnit se projektu Erasmus+ či praxí na Pražském hradě. Mou největší zkušeností byla určitě čtrnáctidenní praxe v Londýně, která mě naučila samostatnosti, a navíc jsem si zlepšila angličtinu. Protože mě studium cestovního ruchu naplňuje, mám v plánu v něm pokračovat i na vysoké škole.