Holocaust III

31.1. 2018

Osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Osvětim si dne 27. ledna připomíná celý svět.  V roce 2005 byl tento den vyhlášen za Mezinárodní den památky obětí holocaustu. Možná příznačně začali studenti Euroškoly v týdnu před tímto datem svou práci na třetím pokračování projektu Holocaust očima pamětníků tím, že v pražském centru vizuální historie Malach opět prozkoumali databázi rozhovorů s lidmi, kterým se podařilo vraždě uniknout a kteří v sobě našli dost sil na to své svědectví předat dalším generacím. Náš dík patří nejen kalifornské USC Shoah Foundation, s níž dlouhodobě na projektu spolupracujeme, ale také panu Jiřímu Kociánovi, který nám svým vstřícným přístupem prohledávání databáze v Malachu usnadnil. V tuto chvíli studenti sbírají doplňkové obrazové materiály a promýšlí definitivní podobu krátkých snímků tak, aby při střihu videosekvencí v počítačové učebně byli schopni vybraná témata zpracovat ve filmové zkratce.

Vojtěch Holub

Holocaust III Holocaust III Holocaust III Holocaust III