Setkání s poslancem Parlamentu ČR Mgr. Janem Farským

10.11. 2016

Beseda určena studentům 2. ročníků proběhla v pondělí 7. 11. 2016. Pan poslanec zahájil  setkání poutavým vyprávěním o svém nelehkém rozhodování opustit lukrativní místo a vstoupit do politiky nejprve jako starosta Semil.  Studentům přiblížil fungování demokracie názorným přirovnáním tří základních složek státní moci (zákonodárná, výkonná a soudní) k pilířům antického chrámu.

Další témata byla např. ústavní systém, tzv. ústavní zvyklosti, státní rozpočet i rozdělení politických stran podle orientace a zastoupení v Poslanecké sněmovně. Došlo i na dotazy z řad studentů, které se týkaly korupce v politice, základní vojenské služby nebo zdravotnictví. Studenti vyjádřili také svůj zájem navštívit Poslaneckou sněmovnu. Zpětně hodnotili besedu jako velmi zajímavou a přínosnou, přestože řada z nich přiznala, že se o politiku příliš nezajímá. Jeden student ocenil, že ho pan Farský dokázal přesvědčit o důležitosti voleb, a tak už se těší na své první volby.

A jak zhodnotil Mgr. Farský své auditorium? „Děkuji za inspirativní setkání a prolomení mé sociální bubliny, snad i pro studenty (mimochodem neskutečně pozorné) bylo setkání přínosem. Těším se na příští.“ Jan Farský

Setkání s poslancem Parlamentu ČR Mgr. Janem Farským