25. narozeniny Euroškoly

11.12. 2017 Barbora Zajptová

V roce 1992 usedlo do lavic první soukromé střední školy v České Lípě devatenáct žáků. Od té doby se mnohé změnilo. Z původních prostor v ulicích Mariánská, Bendlova, Hálkova, Havlíčkova a ulici 28. října, kde jsme pobývali prvních šest let, jsme se v roce 1998 přestěhovali na Slovanku a v ulici Železničářská našli nový domov. My jsme získali střechu nad hlavou a současná starostka od pondělí do pátku přes 300 nových sousedů.

Narozeniny se neobejdou bez gratulantů a jejich přání, dortu a hostiny. Kdo na oslavu dorazil? Mezi hosty nechyběli zástupci města v čele se starostkou České Lípy Mgr. Romanou Žateckou, ředitel společnosti ESO Euroškola Mgr. Radim Jendřejas, rektor Metropolitní univerzity Praha prof. PhDr. Michal Klíma, M.A., CSc. Pozvání přijali také zástupci městské a státní policie, hasičů, úřadu práce, ČŠI, společnosti MORRIS CL s.r.o. a několika soukromých společností, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

Nejdelší cestu, téměř 600 km, absolvovala předsedkyně správní rady ESO Education Group Silvia Semidei. Do portfolia této německé společnosti s padesátiletou historií patří kromě Euroškol v ČR také 11 vysokých, 120 středních a 2 mateřských škol.

O hudební přání se postaral absolvent školy zpěvák Pavel Callta a klavírista David Mašek, který si v obou hudebních vstupech zahrál se současnou studentkou Marií Němcovou. Na léta strávená na Euroškole zavzpomínala Adéla Vavrušková. Bylo milé, že jsme ve škole mohli přivítat desítky absolventů, kteří se přišli podělit o své profesní úspěchy i životní radosti.

Děkujeme všem, kteří jste pozvání na oslavu přijali a slavili s námi.