BEZPEČÁCI – ČERNÍ KONĚ VE ŠLUKNOVĚ

Adéla Šafránková, Petr Pavlovec a Štěpán Sedlák se zúčastnili 18. 10. 2018 branného víceboje smíšených družstev Military Cross Country Run 2018 ve Šluknově a hned při své premiéře všechny zaskočili úžasným 3. místem z celkem 14 týmů 

Soutěž je pro žáky škol s oprávněním k výuce studijního oboru Bezpečnostně právní činnost a my byli pozvaní jako spřátelená škola. Kromě 14 km trasy krásnou podzimní přírodou museli účastníci prokázat svoji fyzickou, dovednostní, psychickou a morální připravenost. Převraceli těžké pneumatiky, brodili se studenou vodou, přemohli katapult, sklopili terče při střelbě, usměrňovali šíp z luku na cíl, při cvičení s  kameny naloženou vestou odolávali zemské přitažlivosti. Jedině při zdravovědě si odpočinulo tělo a pracovala hlava.  

Jak závod zhodnotili naši běžci?

„Šluknovský military cross run byl parádní, až nad mou míru očekávání. S klukama byla skvělá týmová práce. K oživení běhu byly pro nás připraveny různé překážky, které nám nedělaly žádný problém. Běh jsme si společně velmi užili.“ – Adéla

Závod byl pro mě velká zkušenost. Nikdy jsem nic podobného neběžel a jsem moc rád, že jsem měl možnost si to vyzkoušet. Je velký rozdíl jestli běžíte sám a nebo máte podporu týmu. Šluknov má kolem sebe krásnou krajinu, kterou byl závod veden. Překážky byly zpříjemněním celého závodu. Chtěl bych poděkovat především týmu a našemu doprovodu.“  – Štěpán

Při vyhlašování výsledků, které začalo posledním místem, jsme netrpělivě čekali, kdy uslyšíme „Euroškola Česká Lípa“. V  tak úžasný výsledek v silné konkurenci ostatních škol jsme ani nedoufali.  Užili jsme si krásný den a naši studenti bojovali jako tým. Jsme na ně moc pyšní. 

Za pozvání děkujeme pořadatelské škole SLŠ a SOŠ Šluknov. 

Michaela Hostinská

BEZPEČÁCI – ČERNÍ KONĚ VE ŠLUKNOVĚ

BEZPEČÁCI – ČERNÍ KONĚ VE ŠLUKNOVĚ

BEZPEČÁCI – ČERNÍ KONĚ VE ŠLUKNOVĚ BEZPEČÁCI – ČERNÍ KONĚ VE ŠLUKNOVĚ BEZPEČÁCI – ČERNÍ KONĚ VE ŠLUKNOVĚ BEZPEČÁCI – ČERNÍ KONĚ VE ŠLUKNOVĚ