Bezpečáci na „zkušené“ u Policie ČR

27.5. 2018

Na celý týden se studenti 3. ročníku oboru Bezpečnostní služby stali „parťáky“ policistů v Liberci v rámci projektu krajského ředitelství Policie ČR. Cílem bylo přiblížit účastníkům práci policie a vyzkoušet si náročné fyzické a psychologické testy u přijímacího řízení.

A jak hodnotí akci bezpečáci?

Zajímavé byly fyzické testy, které s námi absolvoval biatlonista Jaroslav Soukup. Později nám ukázal i své medaile, které získal na olympijských hrách v Soči. Velice mě zaujalo cvičení psovodů, kterého se zúčastnili i dva psovodi z Polska, z nichž jeden byl ze zásahové jednotky a druhý příslušník policie. Zjistil jsem, že polští psovodi jsou ve srovnání s těmi našimi českými pěkně brutální.
Dále pro mě bylo zajímavou událostí navštívení policejního trezoru se střelnými zbraněmi a později i střelnice samotné, kde jsme si mohli vystřelit z CZ 75 ráže 9 mm. Tajně jsem však doufal, že by nám mohli půjčit na zkoušku nějaký „větší kalibr“. Praxe byla velice pestrá, nicméně bych byl raději, kdyby bylo méně teorie a více akce/praxe.

– Daniel Jarý

Praxe byla velice poučná a zajímavá, lidé příjemní, program zajímavý. Dozvěděli jsme se hodně nových věcí a podle mne nám bylo ukázáno vše. Máme teď představu, jak probíhají pracovní úkony na jednotlivých pracovištích a už víme, že to není žádná sranda. V průběhu týdne jsme si vyzkoušeli fyzické testy, které jsou „vstupenkou“ k Policii ČR. Tyto testy jsme zvládli na jedničku. Dokonce se jich s námi účastnil i jeden z olympioniků a toho jsme v testech natřeli. Ve středu jsme měli možnost zastřílet si na střelnici. Myslím si, že i tady jsme byli velmi úspěšní. Ve čtvrtek nás vzali na krajskou soutěž psovodů. To se mi moc líbilo. Jen škoda, že jsme nemohli strávit nějaký čas u dopravní policie, jinak to byla bomba. Celkově fajn týden a děkuji za něj.

– Jakub Vorel

Tímto týdnem naše spolupráce s krajským ředitelstvím Policie ČR nekončí. Už nyní plánujeme další aktivity pro naše studenty – bezpečáky.

Bezpečáci na „zkušené“ u Policie ČR