Byli jsme na místech, kudy kráčely dějiny

19.8. 2018

Ohlédněme se za loňským školním rokem, kdy se Euroškoláci vydali do běžně nepřístupných míst Pražského hradu. Naskytl se jim tak pohled do architektonicky zajímavých míst, třeba do starého kinosálu z 60. let, který si oblíbil zejména Václav Havel.

Navštívit mohli i část Hradu, kde sídlí Kancelář prezidenta republiky. V Jižním křídle Nového paláce byly k vidění prostory bývalého reprezentačního bytu prvního prezidenta T. G. Masaryka včetně jeho pracovny, ta dnes slouží jako knihovna, ve které nechybí ani umyvadlo, kdysi součást každé slušné knihovny. K vidění je zde i  původní Masarykův stolek, u kterého TGM častěji stál, než seděl.

Nakonec shlédli z prezidentského balkonu a pak pospíchali do Chrámu sv. Víta, který byl zlatým hřebem červnové výpravy do Prahy.

Byli jsme na místech, kudy kráčely dějiny Byli jsme na místech, kudy kráčely dějiny Byli jsme na místech, kudy kráčely dějinyByli jsme na místech, kudy kráčely dějiny