Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019

Ocenění, které má vzbudit zájem o řemeslo i studovaný obor převzalo v úterý v sídle Senátu 25 žáků. 11. ročník soutěže vyhlásilo Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska, a je určena pro nejlepší žáky a učně řemeslných oborů středních i středních odborných učilišť. Záštitu převzala Mgr. Miluše Horská, 1. místopředsedkyně Senátu České republiky.

Aby žáci v soutěži uspěli, musí kromě výborných studijních výsledků prokázat nadstandardní zájem a nadšení pro studovaný obor, dosáhnout výrazného úspěchu v národní či mezinárodní soutěži nebo získat prestižní ocenění za výkon ve svém oboru vzdělání.

Výše uvedená kritéria splnili dva absolventi Euroškoly a laureáty titulu Mladý řemeslník roku 2019 se stali Tadeáš PavlasDaniel Luka Henninger.

Tadeáš je žák, na kterého se nezapomíná,“ tak charakterizuje čerstvého absolventa čtyřletého maturitního oboru Hotelnictví, ředitelka školy Petra Kašparová a dodává: „Táda vykazoval po celou dobu studia neutuchající zájem o zvolený obor, a to nejen ve školních lavicích, ale také na odborných praxích. Noblesou, radostí a nezkrotným temperamentem zaujal desítky významných hostů, které měl tu čest obsluhovat na prestižních akcích na Pražském hradě. Několikrát měl tu čest starat se v prezidentském salonku o hlavu státu a jeho hosty. Tadeáš byl také nesčetněkrát oceněn za vynikající studijní výsledky a příkladnou reprezentaci školy.“

Druhý oceněným je Dan, který vynikal ve studiu cizích jazyků.
„Dan se každoročně účastnil soutěže Best in Deutsch – největší jazykové středoškolské online soutěže na světě. Ve školním roce 2018/2019 bylo jeho úsilí a soustavná práce korunována absolutním úspěchem. V České republice obsadil první a v celosvětovém klání třetí místo. Své jazykové nadání rozvíjel také v rámci projektu Erasmus+ na zahraničních odborných stážích. V červnu 2019 úspěšně složil zkoušku profesní kvalifikace Průvodce cestovního ruchu, která je nejvyšším možným stupněm kvalifikace průvodce v rámci celoživotního vzdělávání. Danielovi byla opakovaně udělována pochvala ředitelky školy za vynikající studijní výsledky a příkladnou reprezentaci školy.“

Věřím, že oba naši laureáti budou inspirovat další žáky školy a tato ocenění nejsou poslední.

Všem oceněným gratulujeme.
Petra Kašparová

Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019
Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019
Velká gratulace, Tádo!
Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019
Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019
Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019
Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019
Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019
Dva absolventi Euroškoly jsou nositeli titulu Mladý řemeslník 2019
Skvělý raut připravili kamarádi ze strakonické Euroškoly