Evropská unie rozdává lízátka aneb přednáška o EU

12.3. 2018

Jaké možnosti nabízí Evropská unie v rámci studijních a dobrovolnických projektů žákům středních škol? Jaké je postavení České republiky v EU? Jaká je budoucnost EU? Co se změní po brexitu? Na tyto a další otázky přinesla odpovědi beseda o EU, která proběhla na půdě Euroškoly a byla určena žákům 3. ročníků. Vedení přednášky se ujal Martin Fišer z Eurocentra v Liberci.

,,Líbilo se mi, jak nás přednášející zapojoval různými otázkami a nenechal nás jen bezduše sedět a koukat do zdi.“ Takové hodnocení zaznělo od jedné žákyně, která za správnou odpověď získala sladkou odměnu. Přednášející se s žáky podělil o vlastní zkušenost, kterou byla účast na projektu v Gruzii, kterého se účastnilo 40 členů z různých zemí EU. Pan Fišer pomohl žákům rozptýlit obavy z účasti na podobných projektech, protože jak sám říká: „ Je to především legrace!“

Mgr. Jitka Ferdová

Evropská unie rozdává lízátka aneb přednáška o EU