Jak můžeme díky EU cestovat a poznávat Evropu

Už podruhé na naši školu přijel pan Martin Fišer, člen Eurocentra v Liberci. Díky jeho interaktivně udělané prezentaci jsme se dozvěděli, jaké máme možnosti díky EU například v cestování. Projíždět se po celé Evropě vlakem zadarmo? Ano, i takovou možnost nám studentům EU nabízí. Program Erasmus zase nabízí studium v zahraničí nebo mnoho různých dobrovolných akcí, při kterých můžeme se studenty z jiných evropských zemí řešit důležité globální problémy. A navíc slovy pana Fišera: ,,Kdybys ty, jako student, chtěl začít podnikat, měl bys přesnou vidinu, jak by vše mělo vypadat, jen by ti na to scházely finance, EU je schopná tvůj plán zrealizovat a taky ti pomoct s financemi.“ Děkujeme za tuto možnost a budeme se těšit na další setkání.

Švábenská Jadranka P3A

Jak můžeme díky EU cestovat a poznávat Evropu