Kdo je Maki MUSILOVÁ?

Kdo je Markéta alias Maki MUSILOVÁ?

Neustále rozesmátá studentka 1. ročníku oboru HOTELNICTVÍ a CESTOVNÍ RUCH. Slečna, kterou baví vařit a jejíž specialitou jsou lasagne na 1000 + 1 způsob. Markéta je také vášnivá cestovatelka. K jejím oblíbeným destinacím patří Egypt a jeho podmořský svět, dále Turecko, které si oblíbila díky jídlu. Tím výčet nekončí, Markéta je také členkou AQUA KLUBU Liberec, za který plave a potápí se.

S Markétou jsem se sešla krátce před jejím odletem na juniorský světový šampionát „ploutvařů“ do USA. Krátce jsem ji vyzpovídala.

Markéto, kdo Vás přivedl ke sportu?

K plavání, kterému se věnuji 12. rokem, mne, stejně jako sestru, přivedl táta. První sportovní úspěchy se dostavily pod vedením trenéra pana Choce. Od té doby mne baví lovit medaile v bazénu.

Na světový šampionát však odjíždíte reprezentovat v ploutvovém plavání, jak dlouho se této disciplíně věnujete?

Teprve 2 roky, ale můžu využít vše, co jsem se naučila při klasickém plavání.

Na „svěťák“ se asi nenominuje každý. Jaké tréninkové dávky za tím jsou?

Jasně, že trénovat musím denně. Ve středu, v pátek a v sobotu mám budíček ve 4:00 hodiny, od 6:00 trénuji v Liberci, kam mne obětavě vozí taťka. Ve všední den následují školní povinnosti, pak odpolední trénink v bazénu v Lípě. V úterý a ve čtvrtek pak ještě fitko. Bez toho tréninku bych si těžko přivezla 3 medaile z Olympiády dětí a mládeže v Brně a 4 cenné kovy z Mistrovství ČR.

V jakých disciplínách se v Miami představíte?

Čeká mne 6 startů. 50 + 100 m se dvěma ploutvemi a šnorchlem, 50 RP (rychlostní potápění), což je 50 metrů na jeden nádech pod vodou s monoploutví, 50 PP (ploutvové plavání), to je 50 metrů na hladině s monoploutví a šnorchlem a na závěr se představím ještě ve 2 štafetách, jedna je mix a jedna čistě ženská.

S jakým očekáváním odlétáte?

Natrénováno snad má celá naše „ploutvonohá“ skupina. V 50 bifiny (bifiny jsou freedivingové ploutve) jsem 2. vicemistryně republiky, tak uvidíme. Mým snem je splnit v Coral Springs limit pro mistrovství světa.

Milá Markéto, tak nejen Vám, ale celé liberecké výpravě, budeme držet pěsti, ať nad i pod vodou letíte jako šíp a Vaše výsledky Vám opět vykouzlí úsměv na rtech.

A Markétě se v Coral Springs dařilo, ke zlaté ze štafety 4 x 100 BF mix přidala i individuální bronz ze závodu na 100 BF. Srdečně blahopřejeme!

Kdo je Maki MUSILOVÁ?
Kdo je Maki MUSILOVÁ?
Kdo je Maki MUSILOVÁ?
Kdo je Maki MUSILOVÁ?
Kdo je Maki MUSILOVÁ?