4.10. 2020

Druhý ročník zážitkového kempu, který pořádá Krajské ředitelství policie Libereckého kraje pro vybrané studenty středních škol z oboru bezpečnostně právní činnost, záchranář a bezpečnostní služby, proběhl ve dnech 23. – 25. 9. 2020 v okolí Máchova jezera.

Hlavním smyslem bylo přiblížit těm, kteří by rádi vstoupili do policejních řad náročnost i pestrost policejní práce.

Z naší školy se kempu zúčastnila trojice – František, Petr a Tibor. Program akce zajišťovali policisté odboru služební přípravy a oddělení psychologických služeb KŘP LK. Studenti si mohli vyzkoušet spolupráci v týmech, dvojicích i porovnávat individuální výkony v různých disciplínách. Běh, kliky, dřepy apod. byly na denním pořádku. Kromě fyzické zdatnosti museli prokázat dostatečný postřeh, logiku a dobrou paměť při řešení různých kvízů a testů. Studenti nebyli ušetřeni ani spánkové deprivace, kdy fyzicky i psychicky náročné úkoly museli plnit v pozdních nočních i velmi časných ranních hodinách. Mimo jiné měli možnost si na břehyňské střelnici vyzkoušet střelbu z různých typů zbraní, což hodnotili velmi kladně.

Inspirativní byla určitě přítomnost olympijského biatlonového medailisty Jaroslava Soukupa, který pracuje jako policista a komisař odboru služební přípravy a byl tím, kdo dohlížel na fyzickou i střeleckou přípravu.

Ačkoli byl program časově, fyzicky i psychicky vyčerpávající, všechny disciplíny naši kluci zvládli. Možná nám právě oni budou v budoucnu pomáhat a budou nás chránit.

Tibor střílí pod dohledem Jaroslava Soukupa
Kemp Policie ČR byl chvílemi pěkná soda
Při nočních aktivitách jsme si otestovali naši psychiku
Týmová práce