Maruščiny vítězné kloboučky

22.12. 2015

K Vánocům neodmyslitelně patří vůně cukroví. Každá rodina má své recepty, které se předávají z jedné generace na druhou.

Také Euroškola byla v prosinci provoněná hřebíčkem, skořicí i vanilkou a pod rukama žáků vznikala křehká sladká krása. Proto jsme se zapojili do 4. ročníku soutěže „Pečeme vánoční cukroví“, kterou pořádá Příspěvková organizace Lipý.

Mezi šestnácti amatérskými českolipskými cukráři zazářila MARUŠKA NĚMCOVÁ (třída H2), jejíž KLOBOUČKY porotu okouzlily chutí i vzhledem a jejich body vynesly Marušku na 1. místo!

Neztratili se ani další Euroškoláci, a proto se i oni mohou těšit na hezké dárky z Centra textilního tisku.

Výsledky soutěže:

1. místo Marie NĚMCOVÁ „Kloboučky“
  2. místo Lenka KŘIŽÁNKOVÁ
  3. místo Michaela Singerová
  4. místo Milena STARÁ, Petra KUČEROVÁ
  5. místo Michaela LUDVÍKOVÁ (Euroškola)
  6. místo Jan Doubrava (Euroškola), Markéta Nováková (Euroškola)
  7. místo Renata Papíková, Adam Holubec (Euroškola), Daniel Ryšavý (Euroškola)
  8. místo Adriana Dejdarová (Euroškola), Daniel Luka Henninger (Euroškola)
  9. místo Růžena Valešová
  10. místo Michaela Oppitzová (Euroškola)
  11. místo Veronika Hyková

Vítězný recept:
Linecké těsto:
250 g hladké mouky
160 g másla
1-2 žloutky
80 g moučkového cukru
1 lžička citrónové šťávy
špetka citrónové kůry

náplň:
bonbony Toffifee
nutella (na přilepení)
ledové kaštany (na polevu)
libovolné ozdoby

Příprava: těsto zpracujeme a necháme 2 hodiny uležet, poté ho vyválíme na tenký plát a vykrajujeme kytičky nebo kolečka. Pečeme do růžova asi na 180 stupňů. Po vychladnutí přilepíme bonbon (Toffifee) nutellou k lineckému kolečku. Vzniklý klobouček namáčíme do čokoládové polevy, kterou jsme připravili ve vodní lázni. Podle vlastní fantazie nakonec cukroví dozdobíme.

Šťastné, sladké a veselé Vánoce!