Maturitní zkoušky (podzim 2018)

27.8. 2018

Maturitní témata k ústním i praktickým zkouškám, informace o termínech, průběhu, předmětech, formách zkoušek a povolených pomůckách jsou k dispozici žákům na školním disku S: ve složce MATURITY 2018.

Model maturitní zkoušky se opírá o Školský zákon č. 561/2004 Sb. a vyhlášku č. 177/2009 Sb. ve znění pozdějších novel.

MODEL MATURITNÍ ZKOUŠKY PRO ROK 2018

Informace: http://www.novamaturita.cz/

Přihlašování žáků k MZ podzim 2018

Maturitní kalendář podzim 2018

Povolené pomůcky k písemným zkouškám

Pozvánky k písemným zkouškám poslány elektronicky na emailovou adresu žáka uvedenou v Certisu: 16. 8. 2018

Maturitní zkouška na Euroškole Česká Lípa

1. SPOLEČNÁ (STÁTNÍ) ČÁST
  2. zkouška: český jazyk a literatura (forma: didaktický test, písemná práce, ústní zkouška podle pracovního listu)
  3. zkouška: cizí jazyk (AJ, NJ; forma: didaktický test, písemná práce, ústní zkouška podle pracovního listu) nebo matematika (forma: didaktický test)

Více informací ZDE

1. PROFILOVÁ (ŠKOLNÍ) ČÁST

BEZPEČNOSTNÍ SLUŽBY

• ekonomika (ústní zkouška)
  • bezpečnostně právní činnosti (ústní zkouška z předmětů mimořádné události, kriminalistika, trestně právní jednání)
  • praktická zkouška z odborných předmětů (části: písemná práce a její obhajoba před maturitní komisí, praktická zkouška ze sebeobrany, písemná zkouška na PC ze znalostí předmětů kriminalistika, mimořádné události, obchodní činnost)

HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH

• ekonomika (ústní zkouška)
  • dle zvolené profilace hotelový provoz či cestovní ruch (ústní zkouška)
  • praktická zkouška z odborných předmětů (praktická zkouška a její obhajoba před maturitní komisí)

MARKETING A REKLAMA (MATURITA od školního roku 2020/2021)

• ekonomika (ústní zkouška)
  • marketing a marketingová komunikace (ústní zkouška)
  • praktická zkouška z odborných předmětů (písemná práce a její obhajoba před maturitní komisí, písemná zkouška)

PODNIKÁNÍ – DÁLKOVÉ nástavbové studium

• ekonomika (ústní zkouška),
  • účetnictví (ústní zkouška)
  • praktická zkouška z odborných předmětů (písemná zkouška)

Žák uspějepraktické zkoušky z odborných předmětů pouze tehdy, pokud úspěšně složí všechny její části. V případě, že žák některou část zkoušky nevykoná úspěšně, opakuje při opravné zkoušce pouze tu část, u které neuspěl.

Pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků jsou popsána v Klasifikačním řádu.

III. NEPOVINNÉ ZKOUŠKY (lze zvolit max. 2 předměty)

HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH

• dějepis (ústní zkouška)
  • účetnictví a daně (ústní zkouška)

BEZPEČNOSTNÍ SLUŽBY

• zeměpis (ústní zkouška)
  • účetnictví a daně (ústní zkouška)

PODNIKÁNÍ – DÁLKOVÉ nástavbové studium

• informační technologie (ústní zkouška)

Opravné zkouškynepovinných předmětů se nekonají.