Odborné praxe v Dublinu

30.8. 2023

Přípravné návštěvy v rámci projektu Erasmus+ se v irském Dublinu ve dnech 23. – 25. 8. 2023 zúčastnily ředitelka školy Mgr. Petra Kašparová, koordinátor projektů Erasmus+ Ing. Petra Kameníková a Bc. Sára Kašparová, která zajistila nejen PR aktivity, ale i vedení jednání v přijímajících organizacích. 

Přípravná návštěva byla zaměřena jak na organizaci krátkodobých mobilit, tak na realizaci mobilit ErasmusPro v nové destinaci. 

Ve čtvrtek jsme navštívily personální agenturu Head Hunt International Ltd., kde nás pan Raul Doreanu působící na pozici Operations Manager seznámil s podmínkami realizace odborné stáže. Následovala prohlídka pracovních prostor stážistů a diskuse s dalšími zaměstnanci firmy. 

Následně proběhlo jednání s provozní manažerkou hotelu Maldron Smithfield paní Lisou Pepper. Hotel může v rámci mobilit nabídnout pracovní pozice v rámci obsluhy hotelové restaurace, recepce i přípravy pokrmů. Také ona nás seznámila s prostory pro výkon stáže, ale také s požadavky na jazykové a odborné kompetence studentů.

Obě firmy mají dlouholeté zkušenosti se zahraničními stážisty, což napomůže k zajištění kvalitních mobilit.

V pátek nás čekala návštěva v ADC College Dublin, která bude plnit funkci podpůrné organizace. Zde jsme se zástupkyní firmy Veronikou Mikulovou projednávaly podmínky ubytování, stravování, dopravy a proškolení stážistů. 

Věříme, že nejen multikulturalita ve firmách, ale i samotném Dublinu, bude pro studenty Euroškoly přidanou hodnotou mobilit.