P2B opět v akci

Znovu se vydáváme do Prahy – sice víme, co nás zhruba čeká. Ne všichni si ale umíme představit, co uvidíme v místě, kam nás naše třídní láká. Neviditelná výstava – co byste očekávali vy?

První část dne jsme strávili v Muzeu policie. Kde se nacházíme, jsme poznali už podle autoritativních pokynů a nekompromisního přístupu k „delikventům“, kteří neodložili zavazadla v určeném prostoru.

Všichni jsme se pilně snažili najít správné odpovědi k pracovním listům. A co jsme se dozvěděli? Třeba to, že četník kdysi nachodil denně až 15 km. Pravidelně musel psát i diktáty, aby jeho čeština nechátrala. Čekala nás i expozice se zajímavostmi z historie četnictva, četnické stanice, bezpečnostní složky, daktyloskopie nebo identifikace zločinců. Nejvíce nás ale přitahovala současná kriminalistika.

Druhou část dne jsme strávili na výstavě, z níž jsme všichni odcházeli nadšení. Na 240 m2 jsme si mohli vyzkoušet, jaké výzvy podstupují nevidomí každý den. Strach ze tmy nás sice nedostal, ale všichni jsme odcházeli s rozhodnutím „hlídat si svůj zrak.“

P2B opět v akci
P2B opět v akci
P2B opět v akci
P2B opět v akci
P2B opět v akci