P2B opět v polygonu

Mrazivé páteční ráno, my netrpělivě přešlapujeme v Janově u Nového Boru a čekáme na policejní instruktory. Jsme zvědavi, co nás čeká. Jedno auto, druhé … a my vcházíme do areálu, který simuluje bytovou jednotku.

Když se trochu zahřejeme, vidíme taky kamery, monitor, počítač. Dozvídáme se, že policisté jsou při výcviku natáčeni a instruktoři ji při přehrávce ukazují, kde postupovali dobře či špatně. Na stole před námi leží vybavení policisty, s jehož částmi nás seznamuje jeden za tří instruktorů, nadpraporčík Jiří Havránek (v tu chvíli jsme netušili, že máme před sebou několikanásobného mistra světa i Evropy v kickboxu). Jeho projev je velmi barvitý, a tak se chvílemi smějeme, chvílemi nás mrazí, nespouštíme z něj oči. Tušíme, že přijde čas i na dotazy.

Nejvíce svými znalostmi bodují David a Fanda, naši „airsofťáci“. Můžeme si vše vyzkoušet, osahat. Štěpán na sebe navléká balistickou vestu. Postupně nám rukama projdou rozmanité donucovací prostředky. Druhá část našeho zážitkového dne je akční. Jsme rozděleni na skupiny, na policisty a pachatele. S „policisty“ vychází ven všichni instruktoři a dávají rady, pokyny k zásahu.

Akce začíná. “Policie České republiky. Odhoď zbraň!“ zní z našich úst. Zapomínáme na to, že si máme hlídat prostor, krýt záda, krýt záda kamarádovi. Adrenalin zapracoval. Naše chyby s námi na konci dne rozebírá vedoucí instruktorů, major Veselý. Odcházíme na autobus a Nela prohlašuje: „To byla zatím nejlepší akce!“

Třídní vrtá hlavou, odkud zná tvář vedoucího instruktorů. Přijde na to až doma – bobista! Další eso Policie České republiky.

P2B opět v polygonu P2B opět v polygonu P2B opět v polygonu P2B opět v polygonu P2B opět v polygonu P2B opět v polygonu P2B opět v polygonu P2B opět v polygonu P2B opět v polygonu