Pád do Novozámecké průrvy

Na konci prázdnin se dva z našich studentů zřítili do Novozámecké průrvy. Naštěstí jen v roli figurantů při cvičení HZS LK. 

Námětem praktického cvičení byl pád dvou osob do Novozámecké průrvy. Petr i Abigail se nacházeli 10 metrů pod úrovní ve skalní průrvě, kde bylo místy až 1,5 metrů vody. Zatímco jeden ze studentů měl imitovat poranění páteře, druhý měl za úkol se zlomeninou horní končetiny kontaktovat tísňovou linku 112 a navést zasahující jednotky na místo události. 

Úkolem hasičů bylo navázat se zraněnými kontakt, slanit pomocí lezeckého vybavení do skalní průrvy, tam stabilizovat zdravotní stav zraněných a následně je pomocí kladkostroje transportovat na nástupní plochu. Vzhledem k extrémnímu počasí a podmínkám si všichni zasahující sáhli až na dno svých fyzických sil a lehké to nebylo ani pro figuranty.

Tento typ zásahu je poměrně složitý na přípravu a bezpečný transport zraněných. Proto museli figuranti strávit ve skalní průrvě hodinu a půl, než byli bezpečně dopraveni na nástupní plochu.

Všem děkujeme za vstřícný přístup a spolupráci.

Bc. Filip Drchota

Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy
Pád do Novozámecké průrvy