Po hřebenech Lužických hor na běžkách i pěšky

30.1. 2016

Konečně napadl sníh a ještě než stihl roztát, tak třída P1B (Bezpečnostní služby) provedla průnik Lužickými horami. Zvolili jsme tu nejklasičtější cestu – vlakem na Jedlovou a odtud na běžkách do Horní Světlé s přespáním na chatě Luž. Druhý den vedla trasa kolem Milštejna do Svoru na nádraží. Absolvovali jsme přibližně 20 kilometrů v krásné zasněžené krajině na lyžích, které si většina z nás, studentů, připnula poprvé v životě. Z ohlasů je zřejmé, že si výlet na sněhu, ve sněhu i pod sněhem všichni řádně užili.

„Na běžkách to bylo opravdu super, i když já osobně jsem spadl asi milionkrát.“ Jarda
„Srandy, té bylo na lyžích, na bobech i u fotbálku dost.“ Jakub
„Pády z druhého dne, kdy byla cesta víc z kopce, nám asi navždy zůstanou v srdcích.“ 🙂 Denča
„Naštěstí jsme se před cestou mohli občerstvit v hospodě na Jedlové, jelikož celá výprava byla dost náročná. Celkově se mi ale výlet moc líbil.“ Marty
„Docela jsem si máknul, ale pomáhal jsem si heslem: „Nohy ještě můžou, to mozek tě brzdí!“ A pak jsem se zas rozjel. Byl jsem i párkrát mezi prvními.“ Jary

Pět studentů šlo z Jedlové na Luž pěšky. V cíli byli dokonce první a zimní romantiku si i oni užili dosyta.

„Byla to příjemná procházka se spoustou legrace.“ Dominik

Podívejte se i na pár fotografií z cesty.
Třída P1B a Vojtěch Holub

Po hřebenech Lužických hor na běžkách i pěšky