Počítačové kurzy EA3V podpořené městem Česká Lípa

Na Euroškole Česká Lípa byla před pěti lety založena Euro Akademie třetího věku (EA3V), jejíž moto zní: „Učitel Ti může otevřít dveře, vstoupit musí Ty sám.“ V rámci EA3V proběhly v podzimních měsících září až listopad tohoto roku počítačové kurzy pro seniory, které díky projektu „Aktivizační program pro SENIORY 2017“ podpořeného městem Česká Lípa byly pro jejich účastníky zcela zdarma.

Kurz Úprava digitální fotografie ukončilo 14 účastníků a celkem 30 osob se zúčastnilo výuky ve dvou kurzech Práce s počítačem a tabletem, komunikace po internetu. Školiteli seniorek a seniorů byli nejen zkušení lektoři Mgr. Jaroslav Rež a Ing. Miroslav Kroulík, ale i student Euroškoly Česká Lípa David Görner, který byl „žákům“ vždy ochotně po ruce, pokud si nevěděli rady. Tato spolupráce fungovala bezvadně. Bylo milé sledovat, jak se doplňuje zralý věk s mládím. Klišé, že je mladá generace citově okoralá a sobecká, zde vzalo za své.

A jakou motivaci měli naše „žačky a žáci“, aby po mnoha letech usedli do školních lavic?

„Chtěl jsem rodině a přátelům ukázat své fotografie z cest. Abych nezapomněl, kde snímky vznikly, chtěl jsem si je pěkně popsat a podbarvit hudbou.“

„Nechtěla jsem mít fotky v krabici od bot, chtěla jsem se naučit je nějak „inteligentně“ archivovat.“

„Věděla jsem, že programy na úpravu fotografií nabízejí mnoho možností, které však vyžadují znalosti, které jsem neměla. V tomto kurzu jsem se posunula dále a dost toho již ovládám.“

„Rád cestuji a chci si najít na internetu sám ty nejlepší nabídky.“

„Chtěli jsme se naučit více při práci s počítačem, například jak na internetu rychle najít potřebné informace bez pomoci mladších členů rodiny.“

 Bylo potěšitelné vidět, s jakou chutí a radostí se naši kurzisté do zdolávání nových poznatků pustili. Věříme, že se s některými z nich na dalších kurzech EA3V opět potkáme.