Podívali jsme se za brány věznice

23.3. 2019

Poznávat místa, kam studenty jejich odbornost může zavést, patří k prioritám naší školy. Tentokrát se naši bezpečáci a markeťáci ze tříd P2A a P2B podívali do věznice. Před sebou mají i návštěvu Akademie vězeňské služby ve Stráži pod Ralskem. Pro ty z nich, kteří se budou jednou starat o naši bezpečnost, to tak bylo první setkání s jejich budoucí profesí.

Co po 3 hodinách strávených v obou zařízeních říkají sami studenti?

Dozvěděli jsme se hodně nových věcí. S jedním vězněm jsme dokonce mluvili a mohli mu položit několik otázek. Pokud by byla další příležitost návštěvy věznice, neváhala bych a jela!
– Nela

Už vím, jak vypadá a funguje pravá věznice a ne jen ty ve filmu. Dostat bych se tam určitě nechtěl.
– Radek

Bylo to velmi dobrá exkurze. Vůbec by mi nevadilo, pracovat v takové věznici jako dozorce.
– Fanda

Překvapila mě rozloha věznice a části, na které je rozdělená. Velmi mě zaujalo, jakým způsobem vězni žijí a věci, které sami vyrobili.
– Abi

Podívali jsme se za brány věznice