Poslanec parlamentu ČR opět na půdě Euroškoly

16.6. 2018

Mgr. Jan Farský se rád setkává se studenty, a tak již počtvrté měli možnost žáci Euroškoly podebatovat s poslancem, který má v lokální i celostátní politice dlouholetou praxi. Na úvod pan poslanec zjistil, jestli jsou žáci Euroškoly eurooptimisté a také jaké médium je teď nejvíce in. Facebooku prý již pomalu odzvonilo a ve středu zájmu je momentálně Instagram. Pan Farský tak usoudil, že bude muset svůj účet oprášit.

Jak beseda probíhala? Pan poslanec vyzval žáky, aby mu anonymně napsali dotazy a slíbil, že na všechny odpoví. Nevyhnul se ani odpovědi na dotaz ohledně výše svého platu a vysvětlil, z čeho se skládá mzda poslance. Další pisatel žádal vysvětlení, proč není poslanecký klub Starostové a nezávislí (kterému Jan Farský předsedá) radši mimo poslaneckou sněmovnu a nešetří kapsy daňových poplatníků, když ve volbách nemá příliš velkou podporu. Pan Farský za dotaz na tělo poděkoval a velmi názorně žákům vysvětlil, proč je v politice důležitá opozice.

Jak besedu vyhodnotili žáci?

Terka P. (H2): „Pan Farský byl sympatický, líbil se mi jeho humor a skromnost. Nebál se nám říct, jak věci v politice doopravdy jsou.“

Majda (P2B): „Beseda s poslancem se mi líbila, pan Farský rozhodně věděl, o čem mluví a říkal narovinu, co se mu líbí nebo nelíbí.“

Anička (H2): „Dobrý nápad byl, že jsme mohli anonymně napsat otázky a náš host je zodpověděl. Odpovídal rozumně a bylo vidět, že to má v hlavě srovnané. Tyto besedy jsou inspirativní a jsou dobře zorganizované.“

– Mgr. Jitka Ferdová

Poslanec parlamentu ČR opět na půdě Euroškoly