Praktická maturitní zkouška

V hotelu Morris**** nás čekala dlouho očekávaná praktická maturitní zkouška. Na akci, která proběhla v srdci České Lípy, jsme se připravovali dlouhé týdny.

Konečně je to tu, nervozita stoupá, všichni jsme na svých pozicích a jídlo i nápoje čekají nazdobené a připravené pro hosty, kteří dorazí každou minutou. Andrea Beránková, skvělá vedoucí naší praktické maturity nás svolává do nacvičené řady k slavnostnímu zahájení. Po jejím krásném proslovu na rozloučenou máme slzy v očích. Milá slova slyšíme také od naší paní ředitelky Mgr. Kašparové, paní starostky České Lípy Ing. Jitky Volfové a majitele hotelů Morris**** pana Václava Tesárka. Nakonec nás povzbudí ředitel hotelů Morris**** pan Stanislav Malec.

Teď už můžeme ukázat, co v nás je!

Předvedli jsme, jak krásně mohou vypadat firemní i svatební slavnostní tabule. Hosté mohli ochutnat vynikající domácí limonády a flambované lívanečky s jahodami a zmrzlinou. Nejrůznější pokrmy, které pro ně připravili kuchaři naší třídy, se setkaly s velkým úspěchem. Kdo by odolal hovězím líčkům na červeném víně, grilovaným chobotničkám na rukolovém salátku, kachně po francouzsku se zeleninovým pyré nebo věnečkům s ricottou a uzeným lososem?

Baristé hostům nabízeli výbornou kávu a seznamovali je s alternativními způsoby její přípravy. Flat white a filtrovaná káva batch skvěle doplnily jahodové sushi s mátovým wasabi nebo medový moučník s banánovým krémem a malinovou mozaikou. Míchané koktejly všeho druhu nesměly chybět a tak jimi překypoval bohatý bar. Hosté ocenili zejména ohnivou show a drinky Burning caddilac a Spring fizz.

 Odpoledne nás čekala další výzva. Na naši zkoušku byli pozváni i hosté z Klubu aktivních seniorů z Českolipského okrsku Sever. Báli jsme se, co nás ještě čeká, ale hosté byli nadmíru přátelští a trpěliví. Spokojeně usedli k nazdobeným tabulím a rozšiřovali pozitivní náladu, která odnesla i poslední špetku naší nervozity.

Myslím, že se nám maturitní zkouška podařila a věřím, že hosté odcházeli spokojeni.

Kateřina Balajková a maturanti H4

Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška
Praktická maturitní zkouška