Přijímací řízení 2018/2019 – 2. kolo

6.5. 2018

Přijímací řízení se koná podle § 60 až 64 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon), ve znění zákona č. 178/2016 Sb. a vyhlášky č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání, kterou se stanoví podrobnosti o podávání přihlášek a organizaci přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách.

Dne 6. 5. 2018 ředitelka Euroškoly Česká Lípa střední odborné školy s.r.o.
Mgr. Petra Kašparová vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení pro následující obory:

• 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání ­– profilace BEZPEČNOSTNÍ SLUŽBY

5 volných míst

• 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání – profilace MARKETING A REKLAMA

7 volných míst

• 65-42-M/01 Hotelnictví – profilace HOTELNICTVÍ a CESTOVNÍ RUCH

8 volných míst

Škola požaduje, aby na přihlášce (profilace Bezpečnostní služby, Hotelnictví a cestovní ruch) byla lékařem potvrzená zdravotní způsobilost uchazeče o studium.

Přihlášky je možné podávat do 16. května 2018.

Přijímací řízení ve 2. kole probíhá bez přijímací zkoušky (nedokládají se výsledky z přijímacích testů Cermat).

Kritéria pro přijetí ke studiu

• výsledky za poslední 3 klasifikační období na ZŠ – max. 30 bodů

Vyhodnocení přijímacího řízení a postup při rozhodování o přijetí a nepřijetí

• maximální počet přidělených bodů, který je součtem za průměrné prospěchy
    ve třech klasifikačních období na ZŠ = 30

Průměrný prospěch v jednotlivém klasifikačním období na ZŠ

Počet přidělených bodů
1,00 – 1,50 10
1,51 – 2,00 8
2,01 – 2,50 6
2,51 – 3,00 4
3,01 – 3,45 2
3,46 – 4,00 1
4,01 – 5,00 0

O přijetí uchazeče rozhoduje pořadí ve zvoleném oboru dané výsledným počtem bodů
a splněním kritéria přijímacího řízení.

Nahlédnutí do spisu uchazeče

Dne 16. května 2018 od 8:00 – 10:00 h může uchazeč a jeho zákonný zástupce v kanceláři školy nahlédnout do spisu uchazeče v rámci správního řízení.

Oznámení výsledků přijímacího řízení

Podle výsledků dosažených jednotlivými uchazeči při přijímacím řízení stanoví ředitelka školy jejich pořadí a zveřejní (na úřední desce školy a na webu školy) seznam přijatých uchazečů pod přiděleným registračním číslem a nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nezletilých nepřijatých uchazečů odešle (předá) rozhodnutí o nepřijetí. Ředitelka školy zveřejní seznam přijatých uchazečů a nepřijatým uchazečům odešle rozhodnutí o nepřijetí nejdříve
16. května 2018.

Předání rozhodnutí o přijetí, podpisy smluv, zápisový lístek

Zákonní zástupci uchazečů dne 16. května 2018 v budově Euroškoly Česká Lípa obdrží rozhodnutí o přijetí a podepíší smlouvy o studiu (nebude zasíláno poštou) dle dohody.

Uchazeč potvrdí svůj zájem o studium odevzdáním zápisového lístku, a to nejpozději do

10 pracovních dnů po obdržení rozhodnutí o přijetí. Zápisový lístek se také považuje za včas odevzdaný, pokud byl v této lhůtě předán k přepravě provozovateli poštovních služeb.

Odvolací řízení

Odvolání je možné podat do 3 pracovních dnů po obdržení rozhodnutí a je adresováno ředitelce školy, která vydala rozhodnutí. Pokud o odvolání sama nerozhodne, postoupí je k rozhodnutí odvolacímu orgánu, tj. OŠMTS KÚ v Liberci.

V České Lípě dne 6. 5. 2018

Mgr. Petra Kašparová