Romantismus neznamená romantiku?

„Romantismus neznamená romantiku?!“ podivovali se studenti druhých a třetích ročníků naší školy.

O tom nás přijelo přesvědčit Divadélko pro školy s pořadem Romantismus není jen romantika aneb Evropou od Goetha k Vrchlickému. Studenti si mohli jednak přitažlivým způsobem zopakovat romantismus, jednak se zasmát novodobému pojetí některých děl. Utrpení mladého Werthera mimo jiné poodhalilo mentalitu dnešního zamilovaného. Quasimodo se svými fyzickými nedostatky zamířil na naše předsudky a Eliška ukázala, čeho všeho je žena schopna, když jí chybí to důležité. V neposlední řadě si někteří mohli vyzkoušet svůj herecký talent.

Mezi našimi herci zazářil Matyáš Hruzík (P2A) v roli slavného mučitele z Chateletu, mistra jménem Pierrat Torterue. Krásnou Esmeraldu, která zachrání milého hrbáče od dalšího trestu, jsme si užili v podání Aničky Orságové (H3). Další Anička (Oplištilová, P2A) překvapila podobou něžné Lotty. I personifikovaná studánka Kuby Kovalovského (P2A) vzbuzovala úsměv na našich tvářích.

Romantismus neznamená romantiku?
Romantismus neznamená romantiku?
Romantismus neznamená romantiku?
Romantismus neznamená romantiku?