Roztančený Hrad a my, Euroškoláci, jsme byli při tom!

23.1. 2017

Španělský sál Pražského hradu ožil v pátek 3. Reprezentačním plesem prezidenta České republiky, jehož pozvání přijaly nejen špičky politického, ale i kulturního života. Při banketu, což je nejslavnostnější podoba gastronomické události, si studenti v praxi vyzkoušeli dovednosti nabyté v Euroškole. Odměnou za nezapomenutelný, byť náročný večer jim bylo seznámení se s předními českými umělci a společné fotografie s nimi.

Názory našich studentů

„Slova definující tuto událost mohou být jednoduchá, ale také velmi složitá. Každý by mohl říci, že ples byl jednoduše úžasný, nicméně jeho kouzlo nebylo v osobnostech, vystoupeních či gastronomii, nýbrž v cíli, který tato akce měla a to pomoci dětem bez domova. Večer jako takový byl velmi příjemný a přinesl nám všem mnoho nových zkušeností. Každý z okamžiků si budeme určitě pamatovat a těšit se na další událost, která se bude konat na tak překrásném místě jako je Pražský hrad.“
Lukáš Grösser, H2

„Již posedmé jsme vyrazili na Pražský hrad a i tentokrát na velmi prestižní akci, tou byl 3. Reprezentační ples prezidenta České republiky. Čekal na nás banket a tudíž jiný druh práce než kdykoliv předtím.  My jsme se nenechali zaskočit, ani jsme nemohli, tato událost se prostě musela povést! Měli jsme na starosti VIP stůl s několika prominenty a naším úkolem bylo pečovat o ně s velkým nasazením. Večery na Hradě jsou něčím, na co mnozí z nás ještě dlouho rádi vzpomínají, i přes to, kolik energie jeden takový večer stojí. Trénink však dělá mistry a my se nakonec všichni učíme, jak pracovat do posledních sil, a když už síly nejsou, v tu chvíli začínáme zabírat, protože kdyby to tak nebylo, nebyli bychom tím, čím jsme. A my jsme ESA!“
Tadeáš Pavlas, H2

Roztančený Hrad a my, Euroškoláci, jsme byli při tom! Roztančený Hrad a my, Euroškoláci, jsme byli při tom! Roztančený Hrad a my, Euroškoláci, jsme byli při tom!

4 přílohy