Sklo nás spojuje

Sklo nás spojuje

Nový Bor se po třech letech opět změnil v metropoli sklářství. Světový unikát INTERNATIONAL GLASS SYMPOSIUM s mottem „Sklo nás spojuje“ přivítal desítky umělců sklářů ze všech kontinentů a pro návštěvníky sklářského světa byl připraven bohatý program. Mezi organizátory akce se zařadili i Studenti oboru Cestovní ruch. Kým se během Sklářského sympozia stali?

  • účastníky tiskové konference pro média a hosty v Parkhotelu**** Nový Bor
  • pomocníky při tvorbě umělců na hutích a dílnách ve sklárnách JIŘÍ PAČINEK Kunratice a Lasvit Ajeto v Lindavě
  • průvodci během dne otevřených dveří ve sklárně JIŘÍ PAČINEK Kunratice
  • organizátory na čtyřech trasách Skleněné cesty při dopravě skupin
  • tlumočníky ve firmě EGERMANN Nový Bor pro umělkyni Anne – Lise Riond Sibony z Paříže, jež studenty seznámila se svou nápaditou tvorbou ze skleněných korálků
  • cateringovými pracovníky pro hosty firmy AZ-Design Nový Bor během servisu gastronomických specialit
  • brusiči skleněných misek v PRECIOZA Kamenický Šenov, malíři skla ve firmě TGK ve Skalici a foukači při zkoušce foukačské dovednosti v ruční výrobě dekoračního skla ve sklárně EGERMANN

A jak hodnotí odbornou praxi studenti?

Jednoznačně jedna z dobrých praxí, na vlastní kůži jsem si vyzkoušel organizovat dopravu skupiny lidí a práci delegáta. – Tomáš

Vyzkoušely jsme si, jaké to je být průvodcem. Praxe byla skvělá a jsem ráda za další příležitost zdokonalit se v komunikaci s lidmi. – Veronika

Akci jsem si užil. Jezdil jsem na Skleněné cestě po trase E a viděl umělecké výrobky, které bych jinak neviděl. Můj největší zážitek byl, že jsem si zkusil foukat sklo. A konečně se dokáži zorientovat v Novém Boru. – Dominik

Na trase D jsme jezdili po třech sklárnách poblíž Nového Boru a Skalice u České Lípy. Celý den jsme byli návštěvníkům k dispozici a zodpovídali na jejich zvídavé otázky. Ve sklárně TGK ve Skalici jsem malovala na sklo. Akce se vydařila a za další tři roky určitě zavítám na Skleněnou cestu jako host. – Tereza

Sklo nás spojuje Sklo nás spojuje Sklo nás spojuje Sklo nás spojuje Sklo nás spojuje Sklo nás spojuje Sklo nás spojuje