fbpx

Víme, kdy budeš znát výsledky přijímacích zkoušek!

20.3. 2024

Ředitel CERMATu Miroslav Krejčí prozradil detaily připravovaných novinek pro přijímací zkoušky 2023/24.

Novelu školského zákona sněmovna schválila 26. 10. už v prvním čtení a nyní ji bude projednávat Senát. Kromě 3 přihlášek a seřazení škol na přihlášce dle priority zmínil také to, kdy se deváťáci dozví výsledky a to, na kterou školu byli přijati.

Novinkou je, že by měly být rozděleny celé kapacity tříd, protože výsledky se budou vyhlašovat až po náhradním termínu přijímaček. Ředitelé si nebudou muset pro přijaté v náhradním termínu nechávat několik volných míst navíc.

Po náhradním termínu přijímacích zkoušek CERMAT předá výsledky ředitelům, ředitelé stanoví pořadí veškerých žáků se zohledněním školní části přijímacích zkoušek.

Dne 7. května ředitelé vrátí výsledky CERMATu (včetně školních částí).
Po půlnoci 8. května CERMAT přepočítá výsledky, rozdělí žáky do škol a předá výsledky ředitelům.
V pondělí 9. května ředitelé výsledky zkontrolují, následně musí zůstat několik dnů na seznámení se spisem ve správním řízení a výsledky budou celostátně vyhlášené 14. května 2024.