Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě

31.10. 2018 Petra Kašparová

Podruhé jsme v tomto školním roce zavítali na odbornou praxi na Pražský hrad. V neděli jsme měli tu čest vypomáhat na pozici servisu u příležitosti rautu, který se konal po předávání státních vyznamenání. Do reprezentativních prostor Pražského hradu zavítalo více než 2 500 hostů. Opět jsme si vyzkoušeli týmovou práci se studenty ze škol, kteří se akce účastnili.

Většina studentů už větší či menší akci na Hradě zažila, proto jsme rámcově věděli, co nás čeká. Nalévání skleniček, založení překládacích příborů, kontrola inventáře a zásob, transport dobrot na rautové stoly. Tato část je relativně poklidná. Po 21. hodině však přepínáme na turbo otáčky a vyrážíme do zaplněných sálů. Catering byl v režii TOP HOTELu Praha a pana Sapíka z Klokočné, což je záruka toho, že se po luxusních pokrmech jen zapráší. Operujeme u nápojových stolů, v cukrárně u paní Janičky, u stolů se studenou i teplou kuchyní. Další z nás se obratně proplétají mezi vzácnými hosty a provádí debaras. Po očku sledujeme krásné róby přítomných dam a špitáme si, jakou známou osobnost jsme právě zahlédli. Práce je hodně, ale hosté jsou milí a usměvaví, což nám naši misi usnadňuje.

A jaké zážitky si z noblesního večera odnášíme?

„Super zkušenost, milí hosté, skvělá spolupráce s personálem,“ říká Dominika.

„Pan Sapík řekl, že mne považuje za svou dceru, to mne moc potěšilo,“ usmívá se Maruška, která absolvovala opakovaně odbornou praxi v Restauraci U Sapíků v Klokočné, kde se cítí jako doma.

„S režisérem panem Troškou jsem si překvapivě nepovídala o filmech, ale o šampaňském,“ sděluje Eliška

„Měla jsem tu čest obsluhovat v prezidentském salonku. Asi jsem svou roli zvládla, protože mne všichni chválili. Dokonce jsem dostala pracovní nabídku, což je skvělé. Budu o tom vážně přemýšlet,“ uzavírá Alice.

 

Odměnou za odvedenou práci byla možnost vyfotografovat se se známými osobnostmi. Někteří z nás už máme alba snímků z Hradu pěkně naducaná.

Děkujeme TOP HOTELu Praha za možnost se této prestižní akce zúčastnit. Do našich profesních životopisů tak přibyla cenná položka. 😊

Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě Výročí 100 let republiky jsme oslavili na Hradě