Maturitní zkoušky - jaro 2018

Maturitní témata k ústním i praktickým zkouškám, informace o termínech, průběhu, předmětech, formách zkoušek a povolených pomůckách jsou k dispozici žákům na školním disku S: ve složce MATURITY 2018 a na nástěnce v kmenové třídě.

Model maturitní zkoušky se opírá o Školský zákon č. 561/2004 Sb. a vyhlášku č. 177/2009 Sb. ve znění pozdějších novel.

MODEL MATURITNÍ ZKOUŠKY PRO ROK 2018

Maturitní zkouška na Euroškole Česká Lípa

I. SPOLEČNÁ (STÁTNÍ) ČÁST

1. zkouška: český jazyk a literatura (forma: didaktický test, písemná práce, ústní zkouška podle pracovního listu)

2. zkouška: cizí jazyk (Aj, Nj; forma: didaktický test, písemná práce, ústní zkouška podle pracovního listu), nebo matematika (forma: didaktický test)

Více informací ZDE

II. PROFILOVÁ (ŠKOLNÍ) ČÁST

BEZPEČNOSTNÍ SLUŽBY

• ekonomika (ústní zkouška)
  • bezpečnostně právní činnosti (ústní zkouška z předmětů MIU,KRI,TPJ)
  • praktická zkouška z odborných předmětů (části: písemná práce  a její obhajoba před maturitní komisí, praktická zkouška ze sebeobrany, písemná zkouška na PC ze znalostí KRI, MIU, OCI)

HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH

• ekonomika (ústní zkouška)
  • dle zvolené profilace Hotelový provoz či Cestovní ruch (ústní zkouška)
  • praktická zkouška z odborných předmětů (praktická zkouška a její obhajoba před maturitní komisí)

MARKETING A REKLAMA (od školního roku 2020/2021)

• ekonomika (ústní zkouška)
  • marketing a marketingová komunikace (ústní zkouška)
  • praktická zkouška z odborných předmětů (písemná maturitní práce a její obhajoba před maturitní komisí, písemná zkouška)

DÁLKOVÉ STUDIUM

• ekonomika (ústní zkouška),
  • účetnictví (ústní zkouška)
  • praktická zkouška z odborných předmětů (písemná zkouška)

Žák uspěje z Praktické zkoušky z odborných předmětů pouze tehdy, pokud úspěšně složí všechny její části. V případě, že některou část zkoušky nevykoná úspěšně, opakuje při opravné zkoušce pouze tu část, ve které neuspěl.

Hodnocení praktické maturitní zkoušky je popsáno v Klasifikačním řádu, které je součástí Školního řádu.

NEPOVINNÉ ZKOUŠKY (lze zvolit max. 2 předměty)

Hotelnictví a cestovní ruch

• Dějepis (ústní zkouška)
  • Účetnictví a daně (ústní zkouška)

Bezpečnostní služby

• Geografie (ústní zkouška)
  • Účetnictví a daně (ústní zkouška)

Podnikání

• Informační technologie (ústní zkouška)

Opravné zkoušky z nepovinných předmětů se nekonají.

SHRNUTÍ ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2017/2018 A MATURITNÍCH ZKOUŠEK V TERMÍNECH JARO 2018